Prestup na letisku Marseille

Marseille

Letisko Marseille má dve budovy, ktoré nie sú navzájom prepojené, ale pešia vzdialenosť po chodníku medzi hlavnými vchodmi nie je ani 150 metrov.

Zobraziť lacné hotely v blízkosti letiska Marseille

Terminál 1 je oveľa väčší a modernejší, s odbavovacími priehradkami rozdelenými do hál A a B. Na druhej strane, terminál 2 je malý a býva preplnený s nedostatkom miest.

Letisko Marseille celkovo pôsobí kompaktne a vzdialenosti v rámci letiska sú veľmi krátke.

Terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností.

  • Terminál 1 - Aegean Airlines, Air Algerie, Air Arabia, Air Corsica, Air France, Air Senegal, Air Transat, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Brussels Airlines, El Al, Ethiopian, Eurowings, Iberia, KLM, Lufthansa, Nouvelair, Pegasus Airlines, Royal Air Maroc, Shanghai Airlines, Sky Express, Swiss, TAP, Transavia, Tunisair, Turkish Airlines, Twinjet, Vueling, Volotea
  • Terminál 2 - Aer Lingus, easyJet, Ryanair

Aktuálny zoznam destinácií a rozpis leteckých spoločností podľa terminálov nájdete na webovej stránke letiska.

Podrobnú mapu terminálov nájdete na stránke: marseille-airport.com/indoor-maps.

Prestup medzi letmi

Terminál 1 ponúka možnosť priameho tranzitu, ak máte palubný lístok na prestupný let a prestupujete z letov prilietajúcich zo schengenského priestoru.

Eskalátory vedú priamo z priestoru pre výdaj batožiny k odletovým bránam.

Vo všetkých ostatných prípadoch musíte opustiť tranzitný priestor a prejsť cez bezpečnostnú kontrolu k odletovým bránam.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.