Doprava z letiska Marseille

Marseille

Priame autobusy zabezpečujú dopravu do Marseille a celého Provence. Železničná stanica Vitrolles-Aeroport Marseille sa nachádza približne 1,5 km od letiska a s terminálom ju spája autobusová linka.

Top 10 najlepších hotelov v Marseille

Autobus do Marseille

Expresný autobus L91 premáva priamo z terminálu do centra Marseille. Autobus zastavuje na zastávke číslo 7, ktorá sa nachádza medzi terminálmi.

Lístky si môžete kúpiť online na webovej stránke store.marseille.aeroport.fr/bus.html (môžete využiť ľubovoľnú trasu na celý deň - lístok si musíte vytlačiť). Lístky si môžete kúpiť aj v pokladni na zastávke (platba kartou alebo v hotovosti).

Lístok si môžete kúpiť len u vodiča s hotovosťou a kartou, keď je pokladňa na letisku alebo autobusová stanica v centre zatvorená.

 • Čas cesty - 30 - 40 minút v závislosti od premávky
 • Frekvencia - každých 10 minút (ráno a neskoro večer 20 minút)
 • Cestovné - 10 eur / 16 eur tam a späť
 • Posledný autobus z letiska - 1:50 ráno (apríl-október) alebo 1:30 ráno po zvyšok roka
 • Prvý autobus z centra - 3:30 hod.
 • Oficiálna webová stránka a cestovný poriadok: marseille-airport.com//bus-l91

Mladiství od 12 do 25 rokov platia len 7 eur, deti od 6 do 11 rokov 5 eur.

Vlak do Marseille

Vlak premáva zo stanice Vitrolles Aéroport Marseille Provence vzdialenej približne 1,5 km a je lacnejším spôsobom dopravy do centra.

Letisková autobusová linka 13 vás od terminálu odvezie na stanicu Vitrolles približne za 5 minút za 1,20 eur (platba bezkontaktnou kartou u vodiča). Autobus premáva približne raz za 12 minút (cez víkendy raz za 15 minút) zo zastávky číslo 5. Cestovný poriadok nájdete na webovej stránke marseille-airport.com/busgare-vitrolles.

Lístok na vlak z Vitrolles do Marseille stojí 6,20 eur. Celkovo teda za celú cestu z letiska zaplatíte 7,40 eur.

Intervaly vlakov sú veľmi nepravidelné a jazdia v priemere raz za 25 až 45 minút. Cestovné poriadky a online predaj lístkov nájdete na webovej stránke sncf-connect.com.

Lístky si môžete zakúpiť aj v automate SNCF na zastávke pred terminálom 2 alebo na železničnej stanici. Platba je možná len kartou.

Cesta vlakom trvá približne 20 minút.

 • Čas cesty do centra - 35-65 minút v závislosti od čakania na vlak
 • Frekvencia - nepravidelne 1 - 3 krát za hodinu
 • Cestovné - spolu a s autobusom 7,40 eur
 • Posledný spoj z letiska - autobus L13 o 21:45 + prípojný vlak o 21:58
 • Prvý spoj z centra mesta - vlak zo St. Charles o 6:08
 • Oficiálna webová stránka a cestovný poriadok: autobus L13 + vlak SNCF

Prenájom auta

Letisko Marseille funguje ako skvelý východiskový bod na výlety po Azúrovom pobreží alebo po celom regióne Provence.

Na letisku sa nachádza mnoho požičovní áut známych aj miestnych značiek. V hlavnej letnej sezóne sa ceny týždenného prenájmu pohybujú okolo 450 eur, ale mimo sezóny od 300 eur.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Autobus do Nice

Letisko Marseille a Nice sú priamo spojené autobusovou dopravou Flixbus 1-2 krát denne. Cesta trvá 3,5 hodiny a lístky si môžete kúpiť od približne 12 eur.

Podstatne rušnejšie spojenie je do centra Marseille (pozri vyššie), odkiaľ vlaky do Nice premávajú 2-3 krát za hodinu, ale celková cena zvyčajne presahuje 40 eur.

Autobus do Aix-en-Provence

Do obľúbeného turistického mesta Aix-en-Provence so zastávkou na stanici Aix TGV premáva autobus L40 .

Autobusy z/do letiska premávajú raz za 30 minút. Pri ceste z centra Aix na letisko si dajte pozor na to, že hoci je frekvencia spojov 15 minút, polovica spojov končí na stanici vysokorýchlostného vlaku TGV. Prvý autobus z Aix na letisko odchádza o 4:50, posledný autobus z letiska do Aix o 0:25.

Jednosmerný lístok stojí 10 eur. Spiatočný lístok sa predáva so zľavou a stojí 16 eur. Lístok si môžete kúpiť online na webovej stránke letiska, u vodiča (kartou alebo v hotovosti) alebo v pokladni na autobusovej stanici.

Cestovné poriadky a oficiálne informácie nájdete na tejto stránke.

Vlaky do Avignonu

Do Avignonu premávajú vlaky z neďalekej stanice Vitrolles Aéroport Marseille, kam sa dostanete autobusovou linkou 13.

Vlaky do Avignonu premávajú 1 - 2 krát za hodinu a stoja 19,90 eur. Lístok na autobus 13 stojí 1,20 eur a platí sa bezkontaktnou kreditnou kartou u vodiča.

Autobusy a vlaky do Nimes a Montpellier

Priame autobusy spoločnosti Flixbus premávajú 3-5-krát denne z letiska Marseille cez Nimes a Montpellier do Narbonne a ďalej do Španielska. Lístky si môžete kúpiť online v predstihu od 8 eur.

Častejšie spojenie ponúkajú regionálne vlaky zo stanice Vitrolles Aéroport Marseille, kam sa dostanete autobusom MHD linky 13.

Miestne autobusy do Martigues a Salon de Provence

Neďaleké mestá Martigues a Salon de Provence s peknými historickými centrami sú s letiskom spojené priamymi miestnymi autobusmi. Lístky na všetky trasy stoja rovnako 2,50 eur a môžete si ich kúpiť u vodiča (kartou alebo v hotovosti) alebo online na webovej stránke letiska.

 • Salon de Provence: autobusy L19 (každých 30 minút, čas jazdy 50 minút) a L17 (každých 60 minút, čas jazdy 60 minút)
 • Martigues: autobus L38 (každých 30-60 minút, čas jazdy 60 minút)

Podrobné cestovné poriadky a oficiálne informácie nájdete na webovej stránke letiska: letisko: Salon de Provence / Martigues.

Taxi

Hneď pri termináli 1 sa nachádza oficiálne stanovište taxíkov, ku ktorému sa z terminálu 2 dostanete za 3 minúty po chodníku.

Vzhľadom na vzdialenosť letiska od centra je cena pomerne vysoká a do centra Marseille zaplatíte približne 65 eur.

Na letisku je k dispozícii aj mobilná aplikácia Uber, ktorá vás odvezie do centra Marseille od 45 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.