Malta
Letisko Luqa Malta

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Malta

Prestup na letisku Malta

Krystof Hajek aktualizované 15. 11. 2023

Letisko Malta má jeden pomerne malý terminál pre cestujúcich.

Lacné hotely v blízkosti letiska Malta

Preto môže byť v čase špičky, najmä skoro ráno a okolo poludnia, veľmi preplnené, takže sa pripravte na nedostatok miest a dlhšie, až 30-minútové rady na bezpečnostné kontroly.

Odbavovacie pulty na odlety sa nachádzajú na ľavej strane terminálu, na prílety úplne vpravo. Bezpečnostná kontrola sa nachádza na 1. poschodí.

Terminál je nepreplnený, ale priestor po bezpečnostnej kontrole je stiesnený a nevyhovuje intenzite premávky.

Prestup medzi letmi

Ak prestupujete medzi jednotlivými letmi v rámci schengenského priestoru, stačí sledovať nápisy "Prestupné lety" a tranzitný priestor vôbec nemusíte opustiť. Prejdete však bezpečnostnou kontrolou vyhradenou len pre prestupujúcich cestujúcich.

Ak prilietate z krajiny mimo schengenského priestoru na let späť do krajiny mimo schengenského priestoru, nemusíte prechádzať cez pasovú kontrolu a prejdete bezpečnostnou kontrolou priamo k odletovej bráne.

Ak prestupujete z letu zo schengenskej krajiny na let z krajiny mimo Schengenu alebo naopak, vždy musíte opustiť tranzitný priestor a znovu sa odbaviť.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.