Malta
Letisko Luqa Malta

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Malta

Služby na letisku Malta

Krystof Hajek aktualizované 14. 11. 2023

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Malta Luqa. Kde sa dá najlepšie najesť a nakúpiť?

Lacné hotely v blízkosti letiska Malta

Internet a wi-fi

Na celom letisku je k dispozícii neobmedzené bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Pripojte sa k sieti "Maltairport Wi-fi" bez toho, aby ste sa museli prihlasovať prostredníctvom sms kódu alebo vyplniť svoju e-mailovú adresu.

Ak používate sim kartu EÚ, môžete na Malte telefonovať a používať dáta za rovnaké ceny ako vo svojej domovskej krajine.

V opačnom prípade získate dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Obchody a supermarkety

Po prechode bezpečnostnou kontrolou sa ocitnete vo veľkom obchode duty free. Ďalšie obchody v tranzitných a verejných priestoroch zahŕňajú najmä cestovateľský tovar a luxusnú módu.

Vo verejnej časti letiska sa v príletovej hale nachádza trafika WHSmith (zatvára sa o 21:00) a v odletovej hale trafika "Agenda Booshop", ktorá je otvorená 24 hodín denne. Na oboch miestach si okrem tlačovín môžete kúpiť aj nápoje a sladkosti.

Bežný supermarket s potravinami The Convenice Shop sa nachádza v budove Skyparks Business Center asi 200 metrov severne od terminálu. Supermarket sa nachádza na prízemí vzadu vpravo. Otvorený je denne od 8:00 do 21:00.

Vo verejnej časti príletovej haly je k dispozícii lekáreň s otváracími hodinami 8:00-14:30 a 15:30-22:00.

Možnosti stravovania

Na letisku Malta je množstvo reštaurácií, pričom viacero pobočiek sa nachádza vo verejnej časti (landside). Po bezpečnostnej kontrole narazíte len na 3 stravovacie zariadenia. Pozrite si otváracie hodiny obľúbených reťazcov:

  • KFC (10:00-22:00)
  • Burger King (10:00-22:00)
  • Costa Coffee (8:30-22:00)

Vo verejnej časti nájdete väčšinu reštaurácií v suteréne. Sledujte označenie "Food Court",, ktoré vás zavedie do priestrannej miestnosti s pohodlným sedením.

Ďalšie reštaurácie sa nachádzajú v budove "Skyparks Business Center" asi 200 metrov od terminálu.

V tranzitnej zóne môžete využiť kaviareň Hard Rock Café a dva bary s občerstvením s výberom sendvičov a teplých jedál.

Kompletný zoznam reštaurácií nájdete na webovej stránke letiska.

Úschovňa batožiny

Úschovňu batožiny nájdete v odletovej hale. Najprv nahlásite na informačnom pulte, že chcete využiť úschovňu batožiny, a potom vás zamestnanec odvedie do špeciálnej úschovne batožiny.

Aj v tomto prípade musíte najprv kontaktovať informačnú kanceláriu, aby ste si mohli vyzdvihnúť batožinu. Je otvorená 24 hodín denne a poplatok je 5 EUR na maximálne 12 hodín alebo 10 EUR na 24 hodín. Aktuálne ceny nájdete na webovej stránke letiska: maltairport.com/luggage-deposit.

Bankomaty

Bankomaty sa nachádzajú na celom letisku a prevádzkujú ich nasledujúce spoločnosti. Poplatky sú uvedené pri výbere zahraničnou kartou v eurách.

  • Bank of Valletta (BOV) - bez poplatku za výber (odletová hala pri Costa Coffe)
  • HSBC - bez poplatku za výber (príletová hala)
  • Euronet - poplatok za výber 4,50 EUR (tranzitná odletová zóna)

Vyhliadková paluba

Pozorovacia paluba lietadiel je k dispozícii na 3. poschodí verejného priestoru a je prístupná bezplatne 24 hodín denne.

Pitná voda

Po prechode bezpečnostnou kontrolou nájdete v blízkosti väčšiny toaliet fontánky so studenou pitnou vodou. Môžete si bezplatne naplniť vlastnú fľašu vodou.

Miestnosť pre fajčiarov

Po prechode bezpečnostnou kontrolou môžete využiť čiastočne vonkajší fajčiarsky priestor v blízkosti reštaurácie "Relish".

Nabíjanie elektroniky

Letisko je vybavené stojanmi so zásuvkami na nabíjanie. Nájdete ich tiež umiestnené na sedadlách a vo všetkých reštauráciách.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.