Prestup na letisku Lisabon

Lisabon

Areál letiska je rozdelený na dva terminály rozdelené podľa leteckých spoločností.

 • Terminál 1 - všetky letecké spoločnosti okrem tých, ktoré využívajú terminál 2
 • Terminál 2 - Eurowings, Norwegian, Ryanair, Transavia, Volotea, Vueling, Wizz Air

Lacné hotely v blízkosti letiska Lisabon

Terminál 1

Terminál 1 je podstatne väčší a ponúka oveľa viac obchodov, reštaurácií a služieb. Centrálne bezpečnostné stanovište vedie do spoločného tranzitného priestoru pre všetky lety.

Ocitnete sa v oblasti odletovej brány "S" pre všetky lety v rámci schengenského priestoru. Odletové brány "N" sa nachádzajú za pasovou kontrolou a slúžia na odlety do destinácií mimo schengenského priestoru.

Čakanie v rade na bezpečnostnú kontrolu môže trvať až 30 minút a čakanie v rade na pasovú kontrolu po prílete môže trvať až 45 minút. Pre držiteľov európskych pasov sú však k dispozícii automatické brány (maximálny čas čakania 5 minút).

Vzdialenosť od bezpečnostnej kontroly k najvzdialenejším bránam je približne 10 minút pešo.

Odbavovacie pulty na odlety sa nachádzajú na 1. poschodí a prílety na prízemí.

Terminál 2

Terminál 2 je malá budova s veľmi jednoduchým vybavením a podstatne menej priestranná ako terminál 1. Slúži najmä nízkonákladovým leteckým spoločnostiam.

Odbavenie je tu rýchlejšie ako na termináli 1, ale cesta na terminál 2 je dlhšia, pretože sem nejazdí metro ani autobusy MHD.

Fronty na bezpečnostné kontroly zvyčajne trvajú maximálne 15 minút.

Prestup medzi letmi

Prestupovanie v rámci terminálu 1 je veľmi svižné, hoci v čase špičky môže byť letisko trochu preplnené.

Musím opustiť tranzitný priestor?

Nie.

Terminál 1 má možnosť priameho prestupu. Týka sa to cestujúcich s prestupom v rámci jednej rezervácie alebo cestujúcich s príručnou batožinou a palubnou vstupenkou len na nadväzujúci let.

 • Schengen -> Schengen - Z lietadla vystúpite priamo do priestoru odletovej brány. Nevykonáva sa tu žiadna bezpečnostná kontrola.
  • Čistý čas prestupu po vystúpení z lietadla - približne 5 až 10 minút
 • Schengen -> Non-Schengen - Vystúpte z lietadla priamo do priestoru odletovej brány a prejdite k bráne "N", ktorá sa nachádza za pasovou kontrolou.
  • Čistý čas prestupu po vyložení lietadla - približne 15 až 30 minút
 • Non-Schengen -> Schengen - Vystúpte z lietadla do špeciálneho koridoru priamo k pasovej kontrole. Hneď za ňou napravo nasleduje bezpečnostná kontrola prestupujúcich cestujúcich.
  • Čistý čas prestupu po vystúpení z lietadla - približne 30 až 60 minút
 • Non-Schengen -> Non-Schengen - Z lietadla vystúpite do špeciálneho koridoru, ale pred pasovou kontrolou je možné prejsť cez bezpečnostnú kontrolu priamo do priestoru odletovej brány "N".
  • Čistý čas prestupu po vyložení lietadla - približne 10 až 20 minút

Musím si vyzdvihnúť batožinu?

Vaša zapísaná batožina bude automaticky prevezená a vyzdvihnutá v cieľovej destinácii, ak máte v rámci jednej rezervácie zakúpený prestupný let.

Transfer medzi terminálmi

Medzi terminálmi 1 a 2 sa môžete presúvať len cez verejnú pozemnú časť.

Zelený autobus premáva medzi budovami každých 10 minút v čase od 3:30 do 1:30 a trvá približne 3 minúty.

Kyvadlová doprava je bezplatná.

 • Autobusová zastávka pred terminálom 1 - úroveň odletov (o jedno poschodie vyššie ako zastávky autobusov do centra Lisabonu)
 • Zastávka pred terminálom 2 - pred východom z príletovej haly

Čo robiť počas dlhého čakania?

Ak máte medzi prestupmi viac ako 5,5 hodiny, možno sa oplatí vyraziť do mesta. Tipy na to, čo vidieť, nájdete v našom sprievodcovi po Lisabone.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.