Doprava z letiska Larnaka

Larnaka

Okrem mnohých požičovní áut sa na letisko dostanete aj autobusmi verejnej dopravy a diaľkovými autobusmi do iných miest.

Lacné hotely v meste Larnaka

Požičovňa áut

Ak chcete preskúmať Cyprus na vlastnú päsť, jazdiť po okolí a objavovať opustené pláže alebo horské dedinky, najlepším spôsobom dopravy je prenajať si auto priamo na letisku. V príletovej zóne terminálu sa nachádza mnoho miestnych aj nadnárodných autopožičovní. Všetky si môžete jednoducho porovnať jedným kliknutím, napríklad prostredníctvom portálu booking.com.

Ceny sa líšia v závislosti od sezóny. Zatiaľ čo za týždenný prenájom auta na Cypre môžete zaplatiť od 200 eur, počas zimy ceny klesajú na sumy od 120 eur za týždeň.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Pulty autopožičovne sú zreteľne označené na ľavej strane príletovej haly.

Prečítajte si ďalšie praktické tipy nielen pre dopravu na Cypre.

Autobus do Larnaky

Ak sa chystáte do centra Larnaky, môžete využiť miestnu verejnú dopravu v Larnake. Cestovné poriadky podľa zastávok nájdete najprehľadnejšie na webovej stránke publictransport.com.cy.

Autobusovú zastávku nájdete pred odletovou halou na prvom poschodí a trasa od príletovej haly nie je označená. V príletovej hale vedú tabule "Autobusy" len k medzimestským a turistickým autobusom. Po východe z príletovej haly vybehnite eskalátorom do odletovej haly, prejdite cez halu k ľavému východu a odtiaľ uvidíte autobusovú zastávku po ľavej strane.

Lístky si môžete zakúpiť u vodiča alebo v pokladni na pravej strane príletovej haly, vyberte si z nasledujúcich typov lístkov:

 • 2,40 eur - 1 jazda kdekoľvek v mestskej hromadnej doprave v Larnake (neprestupný lístok)
 • 4 eur - nočný lístok medzi 21:00 a 04:00, platný na 1 jazdu (neprenosný)
 • 7,50 eur - celodenný lístok na linky verejnej dopravy v Larnake, platný len v daný kalendárny deň. Tento lístok sa označuje ako lístok na 4 jazdy, pričom všetky ďalšie jazdy od 5. jazdy sú bezplatné
 • 15 eur - 2-dňový cestovný lístok na linky v rámci verejnej dopravy v Larnake, platný len v dané kalendárne dni, nie 48 hodín
 • 15 eur - Celodenný lístok na všetky autobusové linky na Cypre vrátane diaľkových medzimestských liniek, platný len v daný kalendárny deň, nie 24 hodín

U vodiča je možné zakúpiť len lístky na jednu cestu. Všetky ostatné lístky si môžete zakúpiť pri okienku v príletovej hale (pri východe smerom k Taxi).

Lístky u vodiča sa dajú platiť len v hotovosti, pričom v príletovej hale môžete platiť aj kartou.

Aké autobusové linky premávajú na letisko Larnaka?

 • Centrum: linky 407, 425, 429, 430, 431, 432, kumulatívne premávajú približne každých 15 minút
 • Celé pobrežie mesta: linka 425, premáva každých 20 minút
 • Mackenzie: linky 425 (+ skrátená verzia), 429, súhrnne každých 15-20 minút
 • Perivolia: linky 429, 430, kumulatívne premávajú 1-2 krát za hodinu
 • Dromalaxia: linky 431, 432, kumulatívne 1-2 krát za hodinu
 • Kiti: linky 407, 430, 432, súhrnne 1-3 krát za hodinu
 • Zygi, Mazotos, Kalavosos: linka 407, premáva 5-krát denne

Cesta z letiska do centra Larnaky trvá 25 minút. Prvý spoj z autobusovej stanice, ktorá sa nachádza pri prístave v centre, premáva o 5:50 v pracovné dni alebo o 6:00 cez víkendy. Posledný spoj z letiska do centra odchádza o 23:55.

Nočné autobusy

V noci z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu premáva na letisko aj nočný autobus 446. Z Larnaky na letisko odchádza o 1:00 a 4:00 a z letiska do Larnaky o 2:35 a 5:35.

Taxíky a večerné/nočné prílety

Ak letíte priamo do Larnaky so spoločnosťou Wizz Air, pristanete na Cypre v neskorých večerných hodinách, keď nie je potrebné chytať autobusy. Vtedy musíte využiť taxislužby, ktoré majú pevné ceny a nedá sa s nimi zjednávať. Ceny sa líšia počas dňa (6:00-20:30) a v noci (20:30-6:00).

 • Centrum Larnaky - 15 eur cez deň / 20 eur v noci
 • Ayia Napa a Limassol - 50 eur cez deň / 60 eur v noci
 • Nikózia - 45 eur cez deň / 50 eur v noci

Autobusy do iných miest

Z letiska premávajú aj diaľkové autobusy priamo do ďalších veľkých cyperských miest. Na žiadnu z týchto liniek neexistuje národný autobusový lístok za 15 eur na deň.

Ak chcete ušetriť a nevadí vám prestupovanie, potom je vždy lacnejšie použiť autobus MHD do Larnaky za 1,50 eur a potom pravidelné diaľkové autobusy InterCity, ktorých ceny sa pohybujú od 4 eur do 9 eur. Podrobné cestovné poriadky a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke: intercity-buses.com

Ak však chcete ušetriť čas, využite priame spoje na týchto trasách:

 • Nikózia: Kapnos Airport Shuttle, Nikosia: jazdí približne raz za hodinu + dvakrát v noci, cesta trvá 40 minút a jednosmerný lístok stojí 9 eur
 • Agia Napa: Kapnos Airport Shuttle, Agia Apia: premáva 3-krát denne, cesta trvá 60 minút a jednosmerný lístok stojí 10 eur
 • Limassol: Limassol Airport Express, Limasos: premáva približne 13-krát denne, cesta trvá 45 minút a jednosmerný lístok stojí 10 eur
 • Letisko Pafos: Kapnos Airport Shuttle, Jazdí 2-3 krát denne, cesta trvá 90 minút a jednosmerný lístok stojí 16 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.