Doprava z letiska Korfu

Vlacherna

Terminál je vzdialený 2,5 km od centra mesta Kerkyra (Korfu) a len 850 metrov od hlavnej autobusovej stanice. Green Buses.

Lacné hotely v Korfu

Požičovňa áut

Prenájom auta je lacnejšou možnosťou, ak chcete objavovať ostrov Korfu a neradi trávite čas na jednom mieste. Na mnohé pláže alebo do menších letovísk sa totiž autobusom nedostanete vôbec, alebo len 1-2 krát denne.

V letnej sezóne očakávajte ceny od 380 eur a mimo sezóny od 250 eur. Mimo sezóny klesajú ceny za prenájom auta na Korfu na menej ako polovicu. Kde je najlepšie rezervovať si auto? Pomocou porovnávacieho nástroja nájdete ponuky všetkých autopožičovní a rezerváciu si môžete urobiť priamo tam.

Verejná autobusová doprava

Do mesta Korfu (Kerkyra), vzdialeného 2,5 km, premáva autobusová linka 15 Corfu City Bus (tzv. "modré autobusy").

Autobusy premávajú do centra mesta, hlavného prístavu a zastavujú na medzimestskej autobusovej stanici Zelené autobusy, odkiaľ sa môžete dostať do všetkých kútov ostrova.

Mapu trasy nájdete na oficiálnej webovej stránke: astikoktelkerkyras.gr/en/itineraries. Časy odchodov nájdete kliknutím na vybranú zastávku na mape. Upozorňujeme, že informácie na oficiálnej webovej stránke môžu byť niekoľko týždňov neaktuálne. Cestovné poriadky sa menia niekoľkokrát ročne v závislosti od priebehu turistickej sezóny.

Autobusová zastávka sa nachádza naľavo od príletovej haly v blízkosti riadiacej veže letiska. Autobusová zastávka je označená tabuľou s nápisom "Bus stop" a cestovným poriadkom.

Cestovné lístky a ceny

Lístok z letiska do mesta stojí 1,70 eur a dá sa kúpiť len u vodiča, kde sa dá platiť kartou aj v hotovosti.

Ak sa chcete dostať z mesta na letisko, kúpte si lístok v automate na zastávke (na letisku nie je k dispozícii) alebo v novinovom stánku, kde vyjde len na 1,10 eur. Lístok je neprenosný a platí len na jednu cestu. Celodenný lístok platný len na mestský autobus na Korfu (modré a biele mestské autobusy) je k dispozícii za 5 eur.

Prvý spoj z centra odchádza o 6:45 a posledný spoj z letiska približne o 22:45. Intervaly medzi jednotlivými spojmi sú počas letnej sezóny približne 30 minút. Počas zimnej sezóny jazdia autobusy len približne 4-5 krát denne! Cesta do centra trvá približne 15 minút. Cesta do prístavu trvá 25 minút.

Oficiálne informácie o mestskej autobusovej doprave na Korfu nájdete na webovej stránke astikoktelkerkyras.gr.

Podrobné informácie o doprave na celom ostrove nájdete v našom sprievodcovi mestom Korfu.

Autobusy mimo mesta

Centrálna medzimestská autobusová stanica spoločnosti Green Buses, ktorá vás dopraví do všetkých kútov Korfu, sa nachádza 850 metrov od letiska a dostanete sa k nej ľahko pešo (trasu si pozrite na google.com/maps) alebo 3 minútami jazdy autobusom MHD linky 15.

Cestovné poriadky a ďalšie informácie o medzimestských autobusoch nájdete na webovej stránke: greenbuses.gr/routes.

Taxi

Cena taxíkov do centra Korfu je vzhľadom na krátku vzdialenosť veľmi vysoká. Cez deň môžete zaplatiť 15 eur, v noci 20 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.