Prestup na letisku Hamburg

Hamburg

Hoci má letisko Hamburg dva terminály, v skutočnosti ide o jednu pomerne veľkú budovu rozdelenú na tri časti: Terminál 1, Terminál 2 a "Airport Plaza", ktorá oba terminály spája.

Budova je moderná a veľmi prehľadne označená.

Rezervujte si hotel v blízkosti letiska Hamburg

Prízemie terminálov sa používa na prílety a na 1. poschodí sa nachádzajú odbavovacie pulty a bezpečnostná kontrola.

Jednotlivé terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností a oba súčasne vybavujú lety do schengenských aj neschengenských krajín.

Terminály podľa leteckých spoločností

Ak odlietate s nasledujúcimi leteckými spoločnosťami, zamierte na odbavenie priamo do príslušného terminálu. Aj keby ste sa pomýlili, do 10 minút sa dostanete na susedný terminál pod jednou strechou.

  • Terminál 1 - Air Cairo, Air France, Air Serbia, Condor, Corendon, Danish Air Transport, EasyJet, Emirates, Eurowings, Finnair, Freebird Airlines, Icelandair, Iran Air, ITA Airways, KLM, Mavi Gök, Norwegian, Nouvelair, Play, Sky Alps, SunExpress, Tailwind Airlines, Turkish Airlines, Volotea, Wideroe
  • Terminál 2 - Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Baltic, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, Iberia, LOT, Lufthansa, Luxair, Marabu, Pegasus Airlines, Rhein-Neckar Air, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Tunisair, Vueling, Wizz Air

Prestup medzi letmi

Prestupovanie v Hamburgu je veľmi jednoduché a veľmi jednoduché.

Zatiaľ čo vo verejnej časti (landside) je budova rozdelená medzi dva terminály, v tranzitnej časti (airside) sú obe časti spojené do jedného terminálu.

Ak teda prestupujete na letisku Hamburg, nezáleží na tom, či váš let odlieta z terminálu 1 alebo z terminálu 2: v skutočnosti existuje len jedna tranzitná zóna a medzi terminálmi sa môžete voľne pohybovať v priebehu 10 minút chôdze.

Schengen <-> Schengen

Prestup medzi dvoma letmi z/do schengenského priestoru je veľmi jednoduchý. Z lietadla vystúpite priamo v priestore odletovej brány.

Ak cestujete len s príručnou batožinou alebo ak prestupujete v rámci jednej rezervácie a nemusíte sa starať o odbavenú batožinu, stačí po vstupe do budovy vyhľadať odletovú bránu. Neexistuje žiadny proces odbavenia.

Čistý čas prestupu medzi dvoma lietadlami je 5 až 10 minút.

Non-Schengen <-> Schengen

Ak prilietate z krajiny mimo schengenského priestoru (typicky z Dubaja alebo Turecka), musíte vždy prejsť pasovou kontrolou a potom bezpečnostnou kontrolou.

Ak prestupujete zo schengenskej krajiny na let mimo Schengenu, musíte prejsť len cez pasovú kontrolu.

Nemusíte však opustiť tranzitnú zónu a prejdete špeciálnym koridorom pre prestupujúcich cestujúcich.

Čistý čas prestupu medzi dvoma lietadlami je 30 až 75 minút v závislosti od frontu na pasovej kontrole.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.