Gdansk
Letisko Lech Walesa v Gdansku

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Gdansk

Služby na letisku Gdansk

David Eiselt aktualizované 1. 9. 2023

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Gdansk. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Nájsť najlacnejšie v Gdansku

Internet a wi-fi

Wifi pripojenie na internet je k dispozícii prostredníctvom siete @GDNAirport_hotspot na 20 minút bezplatne alebo neobmedzene po prihlásení cez e-mail, Facebook alebo Google.

Ak používate sim kartu z krajiny EÚ, môžete v Poľsku volať a používať dáta za rovnaké ceny ako vo vašej domovskej krajine.

V opačnom prípade získate dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho na stránke airalo.com.

Obchody a supermarkety

Malé občerstvenie v podobe nápojov, sendvičov alebo šalátov si môžete kúpiť v minimarketoch 1-Minute. Vo verejnom priestore pri prílete je pobočka otvorená od 4:00 do 2:00 a za bezpečnostnou kontrolou podľa letového poriadku.

Ostatné obchody sa nachádzajú najmä za bezpečnostnou kontrolou. Nakupovať môžete vo viacerých bezcolných obchodoch, obchodoch so suvenírmi alebo obchodoch s módou (napr. Victoria's Secret).

Reštaurácie a kaviarne

Terminál je vybavený pomerne širokou ponukou občerstvenia od klasických reštaurácií cez So!Coffee až po McDonald's. Najväčší výber nájdete po bezpečnostnej kontrole v schengenskom priestore.

Väčšina reštaurácií má otváracie hodiny prispôsobené letovej prevádzke.

Zoznam všetkých reštaurácií nájdete na webovej stránke letiska.

Bankomaty a zmenárne

S výmenou alebo výberom peňazí počkajte, kým prídete do mesta; verejnú dopravu možno platiť kartou. Na letisku sú len bankomaty Euronet s vysokými poplatkami a zmenárne Interchange/Kantory s veľmi nevýhodnými kurzami.

Úschovňa batožiny

Úschovňa batožiny v súčasnosti nie je v prevádzke, ale automatické skrinky nájdete napríklad na hlavnej stanici v centre mesta Gdansk.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.