Doprava z letiska Gdansk

Gdansk

Letisko má výborné vlakové spojenie do Gdanska a Gdyne a autobusové linky do oboch miest + Sopot. Lístky sú rovnaké pre všetky druhy dopravy, vlak je rýchlejší.

Vyhľadajte najlacnejšie v meste Gdansk

Vlak do Gdanska

Na letisku nájdete železničnú stanicu Gdańsk Port Lotniczy, z ktorej každých 15 minút odchádzajú vlaky SKM do stanice Gdansk-Wrzeszcz s časom jazdy 21 minút. Tu môžete prestúpiť na ďalšie linky SKM do Gdanska Glówného (historické centrum) alebo Sopot, ako aj na početné električkové a autobusové linky.

Cena lístka je 4,80 PLN pri kúpe v automate na zastávke alebo 5,09 PLN online cez webovú stránku polregio.pl. Tento lístok platí len na jednu cestu.

Spoje medzi konkrétnymi zastávkami si môžete vyhľadať na webovej stránke jakdojade.pl.

 • Čas cesty do Wrzeszcz: 21 minút
 • Cestovné: 4,80 pln
 • Frekvencia: 7 až 40 minút
 • Prvý spoj z centra - 3:45
 • Posledný spoj z letiska - 22:12

Alternatívne si môžete kúpiť metropolitný 24-hodinový lístok za 30 pln na všetky druhy verejnej dopravy v Gdansku, Sopote a Gdyni alebo za 26 pln len v Gdansku.

Vlak do Gdyne

Zo stanice priamo pred letiskom premávajú vlaky do mesta Gdynia na druhej strane. Interval je podobne nepravidelný ako pri ceste do Gdanska (13-60 minút). Do Gdyne premáva o niečo menej spojov ako do Gdanska.

Cena lístka je 7,40 pln pri kúpe v automate na zastávke alebo online prostredníctvom webovej stránky polregio.pl. Tento lístok platí len na jednu cestu.

Spoje medzi konkrétnymi zastávkami si môžete vyhľadať na webovej stránke jakdojade.pl.

 • Čas jazdy Gdynia: 23 minút
 • Cestovné: 7,40 pln
 • Frekvencia: 13 až 60 minút
 • Prvý spoj z Gdyne - 4:40
 • Posledný spoj z letiska - 22:40

Vlak môžete využiť aj na cestu do Kartuzy, mesta v blízkosti národného parku Kaszuby.

Autobus do Gdanska a Sopot

Alternatívne autobusové linky 110 (do Gdanska-Wrzeszcz), 210 (do Gdanska-Glowny) a 122 (do Gdanska-Oliwa a Sopot) stoja od 4,80 pln. Lístok si môžete kúpiť v automate na zastávke alebo v mobilnej aplikácii Jakdojade (dostupná na Google Play / App Store). Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke ztm.gda.pl/rozklady.

Lístok za 4,80 pln platí len na jednu cestu, alternatívou je prestupný lístok za 6 pln na 75 minút, ktorý je však dostupný len cez mobilnú aplikáciu. Lístok je možné použiť len v autobusoch a električkách ZTM, nie vo vlakoch. Môžete si kúpiť aj 24-hodinový lístok za 18 pln, opäť len na autobusy a električky, nie na vlaky.

 • Linka 110 - interval 20 až 30 minút, prvý spoj zo stanice Wrzeszcz o 4:52, posledný spoj z letiska o 22:46, čas cesty približne 30 minút.
 • Linka 122 - interval 60 minút, prvý spoj zo stanice Sopot o 4:31, posledný spoj z letiska o 22:05, čas jazdy približne 45 minút
 • Linka 210 - interval 30 minút, prvý spoj zo stanice Glówna o 4:30, posledný spoj z letiska o 23:11, čas jazdy približne 35 minút

V noci (0:00 - 5:00) premáva nočná autobusová linka N3 do Gdanska-Glowny.

Požičovňa áut

Nemáte chuť absolvovať dlhú cestu do Gdanska, ale radi by ste precestovali poľské pobrežie krížom-krážom? Potom je najlepšou možnosťou prenajať si auto priamo na termináli. Pôsobí tu mnoho nadnárodných autopožičovní a za 1 deň môžete zaplatiť od 33 eur.

Porovnajte si ceny všetkých autopožičovní a rezervujte si auto prostredníctvom stránky rentalcars.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.