Kábul - Saudská Arábia
Letisko Džidda kráľa Abdulaziza

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Džidda

Služby na letisku Džidda

Krystof Hajek aktualizované 3. 10. 2023

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Džidda. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Lacné hotely v Džidde

Internet a wi-fi

Hoci je wi-fi oficiálne bezplatné, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nebudete môcť pripojiť pomocou zahraničnej sim karty.

Musíte zadať svoje telefónne číslo, aby ste dostali potvrdzujúcu správu s heslom. Na zahraničné telefónne čísla sa však správy neposielajú.

Ak sa na letisku zdržíte dlhší čas, vopred si do notebooku alebo mobilného telefónu stiahnite dostatok filmov, televíznych programov alebo inej zábavy.

Neodkladajte svoj príchod kúpou fyzickej SIM karty. Získajte saudskú dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Úschova batožiny

V príletovej hale letiska nájdete úschovňu batožiny otvorenú 24 hodín denne. Zaplatíte približne 75 SAR za celodennú úschovu.

Obchody a supermarkety

Na svoju veľkosť je vybavenie obchodov pomerne chudobné. Vo verejných priestoroch všetkých terminálov narazíte na niekoľko obchodov s občerstvením, knihami alebo potrebami na cestovanie.

V príletovej hale verejnej časti si môžete kúpiť aj občerstvenie so sebou zo známeho reťazca WHSmith.

Po bezpečnostnej kontrole v medzinárodnej a vnútroštátnej časti opäť narazíte na niekoľko minimarketov s potravinami, niekoľko obchodov s módou alebo šperkami a veľký bezcolný obchod.

Reštaurácie

Možnosti stravovania sú rozšírené vo verejných a tranzitných priestoroch všetkých terminálov. Väčšina reštaurácií zostáva otvorená 24 hodín denne, 7 dní v týždni kvôli celonočnej prevádzke.

Vo verejnej časti nájdete napríklad miestne predajne rýchleho občerstvenia Albaik alebo shawarma a mnoho menších kaviarní a pekární, ale aj rýchle občerstvenie ako Subway alebo Dunkin' Donuts.

V medzinárodnej časti tranzitnej zóny sa nachádza veľká food-court s miestnymi reštauráciami a medzinárodnými fast foodmi ako Sbarro, Smashburger alebo Domino' s Pizza. V smere k odletovým bránam nájdete množstvo menších kaviarní alebo pekární.

V domácej časti tranzitnej zóny sa nachádzajú prevádzky rýchleho občerstvenia McDonald's a Starbucks a mnoho menších miestnych kaviarní.

Bankomaty a zmenárne

Bankomaty miestnych bánk sú všadeprítomné na všetkých termináloch a bez problémov fungujú aj pre zahraničné karty. Poplatok za výber je približne 10 SAR.

Zmenárne na letisku poskytujú podľa aktuálnych kurzov pobočky saudských bánk.

Pitná voda

Po bezpečnostnej kontrole nájdete pri každej toalete aj fontánku s pitnou vodou, z ktorej si môžete bezplatne naplniť vlastnú fľašu.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.