Kábul - Saudská Arábia
Letisko Džidda kráľa Abdulaziza

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Džidda

Hotely v blízkosti letiska Džidda

Krystof Hajek aktualizované 30. 9. 2023

Nájdite si najlepšie ubytovanie v blízkosti letiska Džidda alebo v centre mesta.

Hotely v blízkosti letiska

V pešej vzdialenosti od terminálov nenájdete žiadne hotely. Hotely sa väčšinou nachádzajú pozdĺž diaľnice obkolesujúcej areál letiska.

Niektoré hotely ponúkajú súkromný transfer na letisko za poplatok približne 100 SAR, čo je na miestne pomery dosť drahé. Existujú však aj hotely s bezplatným transferom k terminálom.

  • Clarion Hotel Jeddah Airport *** - Medzinárodný hotel s cenami okolo 100 EUR, je vzdialenosť k terminálu 6 minút a hotel má výhodnú polohu od letiska smerom do centra.
  • Donatello Jeddah Airport **** - Hotel s cenami od 100 EUR je vhodný pri cestovaní prenajatým autom mimo Džiddy. Taxík na letisko stojí približne 50 SAR.

Hotely v centre

Džidda je obrovské dynamické mesto a jedno z hospodárskych centier krajiny, a preto je tu viac než dostatočná ponuka hotelov. Aké hotely v centre by sme vám odporučili?

Nocľah v termináli

Pri dlhých nočných medzipristátiach môžete vždy počítať s tým, že noc strávite v letiskovej hale, pokiaľ nechcete riešiť drahé tranzitné víza len na jednu noc.

V termináli sa bohužiaľ nenachádza žiadny tranzitný hotel.

Prenocovanie na letisku Džidda nie je veľmi pohodlné, pretože tu nie sú žiadne oddychové zóny a všetky sedadlá majú opierky na ruky. Zbaľte si so sebou teplejšie oblečenie, pretože klimatizácia vždy beží na maximum.

Terminál 1 je veľmi priestranný a vždy si nájdete pokojné miesto, zatiaľ čo terminál Sever je často veľmi preplnený a prenocovanie je veľmi nepohodlné.

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.