Parkovanie na letisku Drážďany

Drážďany

Letisko Drážďany ponúka až 4 500 krytých a vonkajších parkovacích miest vo vlastných zariadeniach. Parkoviská sú rozdelené do niekoľkých budov a oblastí a sú prepojené s terminálom. K dispozícii sú aj dve krátkodobé parkoviská na vysadenie a vyzdvihnutie cestujúcich.

Krátkodobé parkovanie

Na letisku môžete vysadiť alebo vyzdvihnúť priateľov na parkovacích stojiskách označených PK1 a PK2.

Na PK1 je maximálny čas parkovania 2 hodiny a za prvých 30 minút zaplatíte 2 eurá, najviac však 8 eur za dvojhodinový blok. Na PK2 máte 15 minút zadarmo, potom za ďalších 15 minút zaplatíte 1,50 eur a za jednu hodinu 3,50 eur. Denná sadzba (3 a viac hodín) je 25 eur.

Dlhodobé parkovanie

Môžete využiť parkovisko priamo pri termináli alebo o niečo vzdialenejšie vonkajšie parkoviská (vždy v krátkej pešej vzdialenosti od terminálu). Ceny sa líšia podľa dĺžky parkovania. Napríklad 4 dni parkovania vás vyjdú na 35 eur, ale týždeň bude lacnejší.

Najlacnejšie parkovanie na letisku Drážďany sa ponúka v tarife Super Lowcost na vonkajšom parkovisku P4A. Je však obmedzená na maximálne 7 dní. Ceny sú nasledovné:

  • 7-9 dní za 15 eur
  • 10-16 dní za 25 eur
  • 17-21 dní za 35 eur

Parkovanie odporúčam rezervovať vopred online, kedy sa k rezervácii pripočíta poplatok 5 eur. Najmä počas letných prázdnin sa môže stať, že na mieste už nebude miesto.

Ak si chcete rezervovať parkovanie na letisku, navštívte stránku parken.dresden-airport.de

Na okolitých súkromných parkoviskách nie je lacnejšie parkovanie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.