Drážďany
Letisko Drážďany

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Drážďany

Parkovanie na letisku Drážďany

Krystof Hajek aktualizované 17. 9. 2023

Letisko Drážďany ponúka až 4 500 krytých a vonkajších parkovacích miest vo vlastných zariadeniach. Parkoviská sú rozdelené do niekoľkých budov a oblastí a sú prepojené s terminálom. K dispozícii sú aj dve krátkodobé parkoviská na vysadenie a vyzdvihnutie cestujúcich.

Krátkodobé parkovanie

Na letisku môžete vysadiť alebo vyzdvihnúť priateľov na parkovacích stojiskách označených PK1 a PK2.

V PK1 je maximálny čas parkovania 2 hodiny a zaplatíte 2 EUR za prvých 30 minút, ale nie viac ako 8 EUR za dvojhodinový blok. Na PK2 máte 15 minút zadarmo, potom za ďalších 15 minút zaplatíte 1,50 EUR a za jednu hodinu 3,50 EUR. Denná sadzba (3 a viac hodín) je 25 EUR.

Dlhodobé parkovanie

Môžete využiť parkovisko priamo pri termináli alebo o niečo vzdialenejšie vonkajšie parkoviská (vždy v krátkej pešej vzdialenosti od terminálu). Ceny sa líšia v závislosti od dĺžky parkovania. Napríklad 4 dni parkovania vás vyjdú na 35 EUR, ale týždeň bude lacnejší.

Najlacnejšie parkovanie na letisku Drážďany sa ponúka v tarife Super Lowcost na vonkajšom parkovisku P4A. Je však obmedzená na maximálne 7 dní. Ceny sú nasledovné:

  • 7-9 dní za 15 EUR
  • 10-16 dní za 25 EUR
  • 17-21 dní za 35 EUR

Parkovanie odporúčam rezervovať vopred online, kedy sa k rezervácii pripočíta poplatok 5 EUR. Najmä počas letných prázdnin už nemusí byť na mieste miesto.

Ak si chcete rezervovať parkovanie na letisku, navštívte stránku parken.dresden-airport.de

Na okolitých súkromných parkoviskách nie je lacnejšie parkovanie.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.