Chania
Letisko Chania

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Chania

Doprava z letiska Chania

Krystof Hajek aktualizované 9. 10. 2023

Na letisko sa z Chanie pohodlne dostanete autobusom a k dispozícii je aj mnoho požičovní áut.

Ak prichádzate do Chanie v rámci organizovaného zájazdu s cestovnou kanceláriou, nemusíte sa starať o dopravu na letisko alebo z letiska. Autobus cestovnej kancelárie vás odvezie priamo do vášho hotela.

Prenájom auta

Preskúmať Krétu na vlastnú päsť je najlepšie s prenajatým autom, ktorým sa dostanete ku všetkým prírodným zaujímavostiam a plážam. Na letisku v Chanii sídli mnoho miestnych a nadnárodných požičovní.

Ceny v hlavnej sezóne sa pohybujú približne od 50 EUR až po 80 EUR za deň pri týždennom prenájme.

Autobus do Chanie

Nečíslované autobusové spoločnosti KTEL Chania-Rethymno premáva na centrálnu autobusovú stanicu v Chanii (umiestnenie na google.com/maps) približne raz za 30 až 60 minút od 5:00 do 23:45. Časy odchodov sa v jednotlivých dňoch líšia a zohľadňujú letový poriadok.

Prvé autobusy z centra Chanie na letisko odchádzajú o 5:00, posledné autobusy z letiska do mesta odchádzajú presne o 0:00.

Časy sa menia v závislosti od ročných období. Cestovný poriadok nájdete na oficiálnej webovej stránke e-ktel.com.

Náklady na lístky 2,30 EUR a môžete si ho kúpiť v malom stánku pred autobusovou zastávkou vpravo od terminálu. Stánok je zreteľne označený nápisom "BUS STOP". Pri ceste z centra mesta si lístok zakúpte v pokladni na hlavnej autobusovej stanici. Vodič lístky nepredáva.

Cesta z letiska do Chanie trvá približne 25-30 minút.

Z autobusovej stanice v Chanii sa môžete dostať na celú západnú Krétu a do Heraklionu. Všetky spoje prevádzkuje rovnaká spoločnosť ako letiskové spoje a cestovné poriadky nájdete na stránke e-ktel.com.

Autobus do Rethymna

Z letiska a do Rethymna premávajú denne štyri priame spoje so zastávkou v prístave Souda. Cesta trvá približne 70 minút a stojí 7,30 EUR.

Lístky si môžete kúpiť v rovnakom stánku na letisku alebo na autobusovej stanici v Rethymne v pokladni.

Cestovný poriadok nájdete na webovej stránke e-ktel.com.

Taxi

Taxíky čakajú na letisku vo veľkom počte na všetky lety až do neskorých nočných hodín. Taxameter sa nepoužíva, pretože cena do centra mesta Chania je stanovená na 23 EUR. Platba je možná len v hotovosti.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.