Etna
Letisko Catania Fontanarossa

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Catania

Doprava z letiska Catania

Krystof Hajek aktualizované 24. 9. 2023

Na letisko sa pohodlne dostanete autom, verejnou dopravou aj diaľkovým autobusom a neďaleko sa nachádza železničná stanica.

Požičovňa áut

Ak chcete dôkladne cestovať po Sicílii, najpohodlnejším spôsobom dopravy je prenájom auta. Priamo v príletovej časti terminálu sa nachádza niekoľko pobočiek autopožičovne, ale vždy si ju rezervujte vopred online.

Pomocou porovnávacieho nástroja si môžete porovnať všetky dostupné požičovne áut od Rentalcars.com, ktorý vám zobrazí všetky ponuky a prostredníctvom neho si potom môžete rezervovať auto.

Ceny týždenného prenájmu sa pohybujú v rozmedzí 150 EUR a 250 EUR v závislosti od veľkosti vozidla a sezóny.

Autobus "Alibus" do Catanie

Červený a modrý Alibus premáva z letiska do centra a na hlavnú stanicu . Autobusy odchádzajú každých 25 minút od 5:00 do 0:30 (pozri cestovný poriadok a mapu trasy), cesta trvá menej ako pol hodiny a 90-minútový lístok platný pre ostatné linky verejnej dopravy v Catanii stojí 4 EUR.

Lístky si môžete kúpiť v stánku v príletovej hale, v automate na zastávke, u vodiča alebo online v aplikácii AMT (dostupná na Google Play / App Store). Vo všetkých prípadoch môžete platiť v hotovosti alebo kartou.

Autobusová zastávka Alibus sa nachádza približne 70 metrov napravo od východu z terminálu.

 • Čas cesty do Catanie: 28 minút
 • Frekvencia: 25 minút
 • Cestovné: 4 EUR / prestup za 90 minút
 • Prvý spoj z centra (P.zza Giovanni XXIII) - 5:08
 • Posledný spoj z letiska - 00:30
 • Oficiálna webová stránka: amts.ct.it/alibus

Autobusy 524 a 538

Lacnejšiu alternatívu ponúka autobus číslo 524 (mapa a cestovný poriadok: amt.ct.it/524), ktorý však nejazdí priamo k terminálu. Musíte prejsť asi 300 metrov na ulicu "Via Santa Maria Goretti", kde sa nachádza zastávka Goretti-Campo Nord (pozri polohu na mape).

Cesta do centra trvá pol hodiny. Linka premáva približne od 5:15 do 20:10 každých 40 minút a lístok stojí 1 EUR. Môžete si ho kúpiť v novinovom stánku na letisku, chcete výrazný autobusový lístok za 1 euro alebo pohodlne v aplikácii AMT (k dispozícii na: Google Play / App Store).

K dispozícii je aj celodenný lístok na tento autobus za 2,50 EUR, ktorý sa nedá použiť na linke Alibus. Na tú istú zastávku premáva aj autobus číslo 538, ale cesta do centra trvá približne dvakrát dlhšie.

Cestovné poriadky všetkých autobusových liniek v Catanii nájdete na webovej stránke: amt.ct.it/percorsi-e-orari a informácie o všetkých druhoch cestovných lístkov na verejnú dopravu v Catanii nájdete tu.

Autobusy do iných miest

Ostatné mestá: Niekoľko autobusových spoločností zastavuje priamo na letisku a prevádzkuje linky najmä do východných a južných častí Sicílie.

 • Palermo: autobusy Flixbus, Sais Autolinee odchádzajú každú hodinu od 4:30 do 20:00, cena lístkov 14 EUR (predávajú sa v stánku na zastávke alebo online, nie u vodiča),
 • Siracusa: spoločnosť Interbus prevádzkuje priame spojenie na južnú Sicíliu každých 30 minút od 8:40 do 20:10. Ak chcete zaplatiť za lístok do Sirakuzy, navštívte 6,40 EUR,
 • Taormina a Letojanni: priame spoje Interbus, cena 6,50 EUR
 • Enna: autobusy Flixbus a Sais Autolinee, cena 8 EUR
 • Agrigento: autobusy Flixbus a Sais Trasporti, cena 13,40 EUR
 • Ragusa: priame spoje Interbus, cena 8,60 EUR
 • Trapani: priame spoje Flixbus, cena 23 EUR
 • Messina: priame spoje Flixbus, cena 9 EUR

Vlak

Približne 950 metrov od letiska bola vybudovaná železničná stanica Catania Aeroporto Fontanarossa, odkiaľ sa k terminálu dostanete pešo po chodníku (pozri mapu pešej trasy).

Okolo letiska premávajú priame vlaky zo Syrakúz cez centrum Catanie, Taorminu a ďalej do Messiny. Informácie o spojeniach nájdete na webovej stránke Trenitalia.com. Lístky si môžete kúpiť v automate na stanici, ale za rovnakú cenu aj online.

Napríklad lístok do centra Catanie stojí 1,90 EUR, do Syrakúz 8,40 EUR.

Taxi

Pri ranných odchodoch pred siedmou hodinou ráno, kam sa nedá bezpečne dostať verejnou dopravou, bude bohužiaľ potrebný taxík. Ceny taxíkov do centra Catanie sa pohybujú medzi 25 EUR a 30 EUR v závislosti od konkrétnej destinácie.

Spoločnosti Bolt a Uber v meste nepôsobia.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.