Prestup na letisku Ammán

Ammán

Letisko Ammán využíva jeden terminál spoločný pre všetky odlety a prílety. Budova je moderná a veľmi priestranná a celkový dojem z letiska je veľmi užívateľsky príjemný a prehľadný.

Odlety sa nachádzajú na prvom poschodí, zatiaľ čo prílety na prízemí.

Lacné hotely v blízkosti letiska Ammán

Priestor po bezpečnostnej kontrole je kompaktný s dvoma krátkymi odbavovacími halami. Celkovo sa na letisku Ammán veľa nechodí a celý terminál prejdete za menej ako 10 minút.

Bezpečnostná kontrola býva dobre organizovaná a čakacie doby zriedkavo presahujú 30 minút. Naopak, na imigračnom oddelení pri prílete sa môžete zdržať aj viac ako 45 minút.

Mapu terminálu nájdete na webovej stránke letiska: qaiairport.com/en/Terminal-Map

Prestup medzi letmi

Letisko Ammán je vďaka svojej malej rozlohe a modernému, čistému terminálu jedným z najpohodlnejších prestupných miest na Blízkom východe.

Prestup je veľmi dobre označený a organizovaný.

Po vystúpení z lietadla sledujte značky "Transit", ktoré vás dovedú k bezpečnostnej kontrole, po ktorej prejdete priamo k odletovým bránam. Celkovo trvá prehľadná cesta medzi lietadlami približne 15 až 20 minút.

Potrebujem na prestup víza?

Počas prestupu neprechádzate cez imigračný a colný úrad, takže si pri prestupe nemusíte vybavovať jordánske víza.

Ak máte dlhší prestup, ale nebudete v Jordánsku dlhšie ako 24 hodín, nebudete platiť žiadny poplatok za tranzitné vízum.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.