Doprava z letiska Ammán

Ammán

Z letiska premáva do centra Ammánu špeciálna autobusová linka. Využiť môžete aj mnohé služby požičovne áut.

Požičovňa áut

Jordánsko je ideálnou krajinou na výlety. Verejná doprava nie je veľmi rozsiahla, ale sieť ciest vás zavedie na všetky turisticky hodnotné miesta.

Na príletovom termináli sa nachádza veľké množstvo požičovní áut vrátane nadnárodných značiek. Aj napriek konkurencii sú ceny relatívne nízke a týždenné prenájmy sa začínajú približne od 160 eur.

Autobus do Ammánu

Verejnú dopravu zabezpečuje autobusová linka Sariyah Express. Zastavuje v Ammáne na autobusovej stanici Tabarbour North a počas cesty môžete vystúpiť alebo nastúpiť na ďalších 5 zastávkach, pozri mapu nižšie.

Lacné hotely v centre Ammánu

Lístok za 3,3 jod si môžete zakúpiť v stánku v príletovej hale s označením "Airport Bus". Pri ceste na letisko z autobusovej stanice si zakúpte lístok v pokladni alebo u vodiča pri ceste z iných zastávok.

Cesta na letisko z autobusovej stanice trvá 45 - 60 minút v závislosti od premávky.

Autobusy premávajú v intervaloch 30-60 minút od 6:15 do 0:00 v smere na letisko alebo nepretržite v smere na letisko.

Presné časy odchodov z letiska a severnej autobusovej stanice nájdete na oficiálnej webovej stránke: sariyahexpress.com/airport-express.

Taxi

Bežná cena taxíka do centra mesta je približne 23 jod. Späť z centra mesta na letisko by nemal byť problém zabezpečiť si aj bežné mestské taxíky 15 jod.

V Ammáne funguje aj Uber, ale bežne prevádzkuje len autá Comfort na letisko a cena je približne 32 jod.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.