Prestup na letisku Alexandria

Alexandria

Všetky lety sa odbavujú z jedného malého terminálu. Druhý, väčší terminál je vo výstavbe a mal by byť dokončený v roku 2026. Oba terminály sú od seba vzdialené 200 metrov.

Prezrite si 10 najlepších hotelov v Alexandrii

Egyptské víza - kde ich kúpiť na letisku Alexandria

Keď prilietate zo zahraničia, musíte si pred návštevou bežného imigračného oddelenia zakúpiť odber víz.

Víza sa predávajú v pobočkách bánk a stoja vždy 25 usd. Môžete platiť aj v eurách, ale pri výmennom kurze 1:1, takže zaplatíte 25 eur.

Až po zakúpení víz sa môžete postaviť do radu na imigračnú kontrolu.

Bezpečnostné kontroly a rady

Na letisko v Alexandrii príďte ideálne aspoň 2,5 hodiny pred odletom, najmä ak máte odbavenú batožinu. V takom prípade vás čakajú hneď 4 rady.

Prvý rad je po príchode taxíkom do areálu letiska, keď prejdete cez mýtnu bránu a môžete v ňom stáť až 15 minút.

Nasleduje bezpečnostná kontrola pri vstupe do terminálu, pri ktorej sa skenuje vaša batožina. Tieto kontroly bývajú rýchle, ale v prípade veľkého počtu ľudí môžete čakať až 20 minút.

Fronty na odbavenie sa líšia v závislosti od leteckej spoločnosti, ale môžu trvať aj 60 minút.

Potom prejdete pasovou kontrolou, ktorá je zvyčajne veľmi rýchla (zvyčajne do 15 minút), a tradičnou bezpečnostnou kontrolou medzi verejným a tranzitným priestorom (20-45 minút).

Prestup medzi letmi

Letisko Alexandria nie je prestupným uzlom, a preto nemá možnosť priameho prestupu.

V prípade, že si na tomto letisku skombinujete prestup na vlastnú päsť, vždy si budete musieť zakúpiť víza, prejsť imigračnou kontrolou a znovu sa odbaviť.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.