Štokholm
Štokholm

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Štokholm

Kráľovský palác

David Eiselt aktualizované 15. 4. 2024
Kráľovský palác

Oficiálna rezidencia a hlavné sídlo švédskych kráľov sa nachádza na severnom okraji ostrova Gamla Stan v centre Štokholmu.

Jednoduchá, ale monumentálna budova púta pozornosť aj pri pohľade z protiľahlého nábrežia Blasieholmen.

10 najlepších hotelov v Štokholme

Kungliga Slottet, ako sa hrad nazýva vo švédčine, je čiastočne prístupný verejnosti a pozýva na návštevu nádherných komnát.

Čo vidieť a prečo navštíviť tento zámok?

Štokholmský palác je najväčšou historickou budovou mesta. Jeho baroková architektúra napovedá o dobe jeho výstavby: palác bol postavený v rokoch 1697 až 1760.

Jednoduchý štvorcový pôdorys vytvára dojem veľkoleposti, ktorý sa vo vnútri umocní na veľkom nádvorí.

Palác má viac ako 660 miestností, z ktorých je približne tretina prístupná verejnosti, vrátane klenotnice alebo kráľovských komnát.

V cene vstupného je zahrnutý aj vstup do múzea Tre Konnor, kde sa dozviete všetko o pôvodnom hrade z 13. storočia, ktorý stál na mieste súčasného hradu.

Vstupné a otváracie hodiny

Zámok je pre verejnosť otvorený každý deň od 10:00 hod. Od novembra do apríla sa zatvára o 16:00 a po zvyšok roka o 17:00.

Vstupenky si môžete kúpiť na mieste alebo online prostredníctvom oficiálnej webovej stránky: kungligaslotten.actorsmartbook.se.

  • 180 sek - dospelí
  • 160 sek - študenti s preukazom ISIC
  • 90 sek - mládež do 17 rokov
Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.