Štokholm
Štokholm

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Štokholm

Fotografiska

David Eiselt aktualizované 15. 4. 2024
Fotografia

Fotografiska je veľmi populárne múzeum súčasnej fotografie, umenia a kultúry, ktoré sa nachádza na dvoch miestach v Štokholme.

Inštitúcia má pobočky aj v New Yorku, Berlíne a estónskom Tallinne.

Čo v múzeu uvidíte?

Múzeum je spojené s galériou a stálu expozíciu o dejinách fotografie po technickej aj umeleckej stránke dopĺňajú časté dočasné výstavy na konkrétne témy.

Výstava s mnohými stovkami fotografií zaujme aj návštevníkov, ktorí sa o fotografiu príliš nezaujímajú, a určite odporúčame zastaviť sa aspoň na 30 minút.

Druhá časť múzea Fotografiska je všeobecnejšie venovaná súčasnému modernému umeniu a okrem fotografií v nej nájdete aj maľby, sochy a abstraktné umenie.

Kde sa nachádza Fotografiska?

Hlavná budova, v ktorej sa konajú výstavy fotografií, sídli v krásnej historickej secesnej colnici na ostrove Södermalm neďaleko centra.

Od stanice metra Slussen je vzdialená 5 až 10 minút chôdze.

Druhá budova, ktorá bola premenovaná na Múzeum moderného umenia, ponúka výstavy súčasného umenia, nielen fotografie. Túto budovu nájdete na ostrove Skeppsholmen neďaleko centra (10 minút chôdze od stanice Gamla Stan alebo autobusom 65).

Vstupné a otváracie hodiny

Múzeum je otvorené denne od 10:00 do 23:00.

Ceny vstupeniek sa líšia podľa sezóny.

  • 179 sek až 219 sek - dospelí
  • 125 sek až 179 sek - seniori nad 65 rokov
  • 139 sek až 179 sek - študenti a mládež od 13 do 17 rokov

Oficiálna webová stránka s aktuálnymi cenami a možnosťou zakúpenia vstupeniek online: stockholm.fotografiska.com/visit.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.