Tioman
Tioman

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Tioman

Gua Gelamin

Krystof Hajek aktualizované 12. 3. 2024
Gua Gelamin

Gua Gelamin je prírodný útvar v tvare otvorenej jaskyne. Nachádza sa na pláži neďaleko dediny Genting, ale je ľahko dostupná po hodine chôdze z dediny Paya.

Celé pobrežie medzi Payou a Gentingom je skalnaté a známe svojou pokojnou atmosférou. Napriek tomu nemôžete prehliadnuť jaskyňu, je to jediný prírodný útvar na celom ostrove. Ak budete pokračovať v chôdzi po pláži a nie po ceste džungľou, skôr či neskôr jaskyňou prejdete.

Nájdite lacné hotely na Tiomane

Najlepšie fotografie sa robia, keď fotograf stojí pred jaskyňou a ďalšia osoba je vo vnútri alebo mierne pred koncom jaskyne smerom k moru, ráno.

Tip na ubytovanie

Ak sa ubytujete v tejto oblasti, určite neurobíte chybu. Paya aj Genting patria k tomu najlepšiemu, čo Tioman ponúka. Dôkazom nech je nádherný súkromný butikový rezort Melina Beach.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.