Bulharsko - internet a zásuvky

Bulharsko

Zistite, či budete pri ceste do Bulharska potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky alebo ako je dostupný internet a mobilný signál.

Vyhľadávanie ubytovania v Bulharsku

Elektrina a zásuvky

Bulharská elektrická sieť pracuje s napätím 220 V a frekvenciou 50 Hz, čo sú hodnoty, ktoré bez problémov akceptuje prevažná väčšina bežne používaných spotrebičov.

Zásuvky a zástrčky v Bulharsku sú prevažne typu F (tzv. typ Schuko ) a menej často typu C.

Zásuvka typu F má dva otvory a dvojicu uzemňovacích pásikov v hornej a dolnej časti.

Zásuvky typu C nemajú uzemnenie (nahrádza ho dvojfázová ochrana), bez problémov do nich môžete zapojiť napríklad nabíjačku mobilného telefónu alebo holiaci strojček.

  • Zásuvky - F a C
  • Napätie - 220 V
  • Frekvencia - 50 Hz

Internet

Bulharsko je súčasťou EÚ, takže mobilné dáta budú fungovať bez roamingových príplatkov pre všetkých občanov EÚ, Islandu, Nórska a Spojeného kráľovstva.

Internetové pokrytie v Bulharsku je v obývaných oblastiach dobré, ale v odľahlejších častiach hôr môžu nastať problémy.

Verejné wi-fi siete ponúka prevažná väčšina hotelov a penziónov a sú dostupné v mnohých väčších reštauráciách.

Zavolajte na

Pokiaľ ide o telefonovanie, v Bulharsku platia pre mobilných operátorov z EÚ, Nórska a Spojeného kráľovstva rovnaké pravidlá, ako keby ste volali do krajiny.

Z Bulharska teda zavoláte domov za rovnaké ceny a tarify, ako keby ste žili v EÚ, Nórsku alebo Spojenom kráľovstve. Pri ceste do Bulharska neočakávajte žiadne dodatočné roamingové poplatky.

Ak ste z krajiny mimo EÚ, bulharskú dátovú e-sim kartu získate rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.