Spoločnosť Fiji Airways sa stala členom aliancie oneworld

Fiji Airways

SpoločnosťFiji Airways z Fidžijských ostrovov v Oceánii sa v júni 2024 stala členom globálnej aliancie oneworld. Stane sa 15. riadnym členom aliancie, čím sa rozšíria možnosti získavania míľ a výhody pre súčasných držiteľov statusov Emerald, Sapphire a Ruby, ako aj portfólio destinácií aliancie oneworld.

Spolu s Fiji Airways sa pridruženým členom aliancie oneworld stane aj Fiji Link, domáca pobočka leteckej spoločnosti na Fidži.

oneworld bude dominovať Oceánii

Vstupom spoločnosti Fiji Airways sa celkový počet destinácií aliancie oneworld v Oceánii zvýši na 15, a to najmä na súostroviach Fidži, Tuvalu, Tonga a Kiribati.

Nasledujúce letiská sa stanú úplne novými destináciami spoločnosti oneworld:

  • Fidži - Suva, Cicia, Kadavu, Koro, Labasa, Lakeba, Rotuma, Savusavu, Taveuni, Vanua Balavu, Vunisea
  • Kiribati - Kiritimati, Tarawa
  • Tonga - Vava'u
  • Tuvalu - Funafuti

Austrálska letecká spoločnosť Qantas, ktorá je tiež členom aliancie oneworld, má významné zastúpenie na ostrovoch v Oceánii.

Fiji Airways lieta do ďalších uzlov aliancie oneworld, čo výrazne uľahčuje cestovanie do oblasti Oceánie z Európy a Ázie cez Hongkong s prestupom na Cathay Pacific, Tokio Narita s prestupom na Japan Airlines.

Na druhej strane sveta sa posilní spojenie medzi Oceániou a Severnou Amerikou, najmä cez letiská v Los Angeles a San Franciscu s prestupmi na lety spoločnosti American Airlines.

Kompletnú mapu destinácií spoločnosti Fiji Airways nájdete na stránke fijiairways.com/route-map.

Spoločnosť Fiji Airways prijala program pre vernostných cestujúcich AAdvantage

Spolu so vstupom do aliancie spoločnosť Fiji Airways zároveň ukončí svoj vlastný vernostný program Tabua Club a plne prijme AAdvantage, vernostný klub spoločnosti American Airlines.

Táto zmena umožní súčasným držiteľom elitného štatútu AAdvantage využívať rovnaké výhody pri cestovaní so spoločnosťou Fiji Airways ako so spoločnosťou American Airlines.

Tieto výhody zahŕňajú bezplatnú batožinu navyše, prednostný nástup do lietadla, prednostné sedenie a rozšírené možnosti získavania míľ.

Koľko míľ získam?

Ste už členom vernostného programu aliancie oneworld? Ak áno, míle získate aj pri cestovaní so spoločnosťou Fiji Airways.

Nižšie je uvedený prehľad tarifných tried spoločnosti Fiji Airways a koľko míľ získate v rámci jednotlivých vernostných programov za let v každej triede.

Program pre vernostných cestujúcich Tarifa v tarife Základné míle
Alaska Airlines
(Míľový program)
J, C, D, I
Z
B, G, H, L, M, O, K, Q,
S, V, W
N, R, T
225%
200%
100%
50%
American Airlines + Fiji Airways
(AAdvantage)
J, C, D, I
Y, Z
B, H, L
K, M, O, Q, S, W
G, V, N, T
125%
100%
75%
50%
35%
Qantas Frequent Flyer Všetky tarifné triedy Na základe zóny

Zoznam budeme postupne aktualizovať, pretože proces zavádzania používania míľ partnerskými leteckými spoločnosťami potrvá až 12 mesiacov.