Vueling batožina

Vueling

Lety so spoločnosťou Vueling vždy zahŕňajú jednu malú príručnú batožinu zdarma. Ďalšia batožina a limity závisia od doplnkových služieb alebo ceny letenky.

Príručná batožina

Každý cestujúci, ktorý cestuje so spoločnosťou Vueling, má nárok na bezplatnú prepravu 1 kusu príručnej batožiny . Musí spĺňať nasledujúce maximálne rozmery:

  • 40 x 30 x 20 cm

Počas rezervácie máte možnosť zakúpiť si druhú väčšiu príručnú batožinu za poplatok 24 eur až 59 eur v závislosti od trasy a vzdialenosti. Pri európskych letoch zvyčajne nezaplatíte viac ako 30 eur.

Ešte nemáte rezervovaný hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Väčšia príručná batožina

Ak ste si zaplatili druhú príručnú batožinu alebo ste si kúpili letenky v tarife TimeFlex, máte nárok na 2 kusy príručnej batožiny. Okrem toho máte k dispozícii batožinu o veľkosti:

  • 55x40x20 cm a 10 kg.

Túto batožinu si môžete vziať na palubu lietadla alebo ju bezplatne odbaviť na letisku.

Ak letíte s deťmi mladšími ako 2 roky, máte nárok na väčšiu príručnú batožinu a jednu ďalšiu batožinu do 5 kg zdarma.

Odbavená batožina

Preprava zapísanej batožiny je pre cestujúcich s tarifou Optima alebo Family zdarma. Ostatní si musia zakúpiť zapísanú batožinu ako doplnkovú službu. Na výber je niekoľko hmotnostných limitov:

Webová stránka Letisko
15 kg od 10 eur -
20 kg od 11 eur -
25 kg od 14 eur od 85 eur
30 kg od 26 eur -

Rozmery podanej batožiny nesmú presiahnuť 158 cm (výška x hĺbka x dĺžka). Poplatok za nadváhu je 12 eur za kilogram a výsledná hmotnosť batožiny nesmie presiahnuť 32 kg.

Každý cestujúci si môže zakúpiť maximálne jeden kus batožiny v rámci hmotnostného limitu.

Detské kočíky

Detské kočíky sa vždy odbavujú bezplatne. Pri cestovaní s malými deťmi do 2 rokov spoločnosť Vueling ponúka bezplatnú prepravu týchto príručných batožín navyše:

  • väčšiu príručnú batožinu do 10 kg.
  • menšiu príručnú batožinu pre dieťa do 5 kg

Okrem toho môžete pre deti do 2 rokov bezplatne prepravovať aj cestovnú postieľku alebo detskú nosičku. Autosedačka sa odbavuje za poplatok.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.