United Airlines batožina

United Airlines

Na palubu každého letu si môžete vziať dve bezplatné príručné batožiny s rozmermi 56 x 35 x 22 cm a 43 x 25 x 22 cm na diaľkových letoch (t. j. na všetkých spojeniach medzi Severnou Amerikou a Európou, Áziou, Austráliou, Afrikou a Južnou Amerikou). Na letoch v rámci Severnej Ameriky je možné prepravovať len jednu malú príručnú batožinu s rozmermi 43 x 25 x 22 cm v rámci tarify "Basic Economy". Ak je však kratší let v rámci Ameriky súčasťou jednej letenky z Európy, platia aj pravidlá pre dve bezplatné príručné batožiny.

Pri tarifách "Economy" a vyšších môžete mať na všetkých letoch dve príručné batožiny.

Odbavenú batožinu s hmotnosťou do 23 kg teraz nie je možné bezplatne prepravovať v rámci najnižšieho tarifu na letoch z Európy do Severnej a Južnej Ameriky od roku 2018.

Na vnútroštátnych letoch a letoch z USA do Kanady zaplatíte pri nákupe cez internet 30 USD za jednu zapísanú batožinu. Poplatok na letisku sa potom zvyšuje na 55 dolárov. Pri letoch medzi Európou a Amerikou je poplatok 60 USD.

Športové vybavenie do 23 kg sa počíta ako jedna bežná taška. Ak teda stále cestujete s bežným kufrom, budete musieť zaplatiť za jednu z tašiek.

Domáce zvieratá v kabíne lietadla sa prepravujú do hmotnosti 8 kg za poplatok 125 USD. Poplatky za väčšie zvieratá sa pohybujú od 200 do 500 USD za let.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.