Transavia meškajúce a zrušené lety

Transavia

Bol váš let so spoločnosťou Transavia zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Zistite, či máte nárok na odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou Transavia, keďže táto letecká spoločnosť je registrovaná v Holandsku a Francúzsku, teda v oboch členských štátoch EÚ.

Oneskorený let so spoločnosťou Transavia

Ak máte pri odletovej bráne meškanie 2 hodiny alebo viac, spoločnosť Transavia vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Nárok na finančnú kompenzáciu máte len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Transavia. Viac informácií si môžete prečítať v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur - prihláška online
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur - prihláška online
nad 3 500 km 3h+ 300 eur - prihláška online
nad 3 500 km 4h+ 600 eur - prihláška online

Zrušený let so spoločnosťou Transavia

Ak spoločnosť Transavia zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú kompenzáciu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť prostredníctvom kontaktných údajov uvedených na webovej stránke: transavia.com/contact.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu a celú žiadosť o odškodnenie preťahujú ignorovaním a klamstvom, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.