Ryanair odbavenie

Ryanair

Spoločnosť Ryanair ponúka možnosť odbavenia na letisku a online. Ak nemáte letenku Plus alebo Flexi Plus, môžete sa bezplatne odbaviť len online.

Online odbavenie

Online odbavenie je veľmi jednoduché a rýchle. Môžete ho vykonať vo webovom prehliadači na stránke ryanair.com/check-in alebo v mobilnej aplikácii Ryanair.

Bezplatne sa môžete odhlásiť v čase od 24 hodín do 2 hodín pred odletom. Ak máte zaplatené a vybrané miesta, môžete sa odhlásiť až 60 dní vopred.

Ešte nemáte rezervovaný hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Na odbavenie na letisku budete potrebovať palubný lístok s QR kódom. Môžete si ich vytlačiť, ale postačí aj uloženie do telefónu alebo tabletu.

Odbavenie na letisku

Spoločnosť Ryanair si za odbavenie na letisku účtuje poplatok. Ak ste si túto doplnkovú službu nezakúpili, vždy sa odbavte vopred, aj keď máte batožinu na odbavenie.

Hoci si batožinu môžete odbaviť na letiskovej prepážke, musíte mať vopred k dispozícii palubné lístky.

Výber sedadla

Konkrétne miesta si môžete vybrať počas procesu nákupu letenky a tiež neskôr počas odbavenia. Takéto sedenie je však spoplatnené, a ak vám nezáleží na tom, kde budete sedieť, túto možnosť jednoducho vynechajte a miesta vám budú pridelené automaticky.

Dajte si však pozor na to, že cestujúcim v skupinách sa miesta prideľujú zámerne.

Ak cestujete s deťmi, vždy budú sedieť aspoň s jednou dospelou osobou spolu.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.