Ryanair batožina

Ryanair

Spoločnosť Ryanair umožňuje každému cestujúcemu štandardne prepravovať jednu malú príručnú batožinu. Limity a rozmery ďalšej batožiny závisia od vybranej tarify alebo služieb zakúpených počas rezervácie.

Príručná batožina

Každý cestujúci má právo prepravovať 1 kus príručnej batožiny, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. V leteckej doprave ide prakticky o jeden z najmenších rozmerov, a to:

  • 40 x 25 x 20 cm.

Rozmery sú prísne a pri odletových bránach často dochádza k premeriavaniu. Ak vám nižšie uvedené rozmery nestačia, odporúčame vám pridať väčšiu príručnú alebo zapísanú batožinu.

Ešte nemáte rezervovaný hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Väčšia príručná batožina

Okrem malej príručnej batožiny si môžete vziať so sebou aj väčšiu príručnú batožinu, ak ste si zakúpili letenky za vyššiu cenu (Regular, Plus, Flexi Plus) alebo ste si pri rezervácii letu vybrali doplnkovú službu Priority Boarding a 2 príručné batožiny. Druhá batožina má nasledujúce limity:

  • 55 x 40 x 20 cm a 10 kg.

Cena doplnkovej služby je približne 20 eur na let a cestujúceho pri kúpe letenky. Ak si želáte aj konkrétne sedadlo, je výhodnejšie zakúpiť si Bežnú letenku.

Zapísaná batožina

Zapísanú batožinu si môžete zakúpiť pri rezervácii. Spoločnosť Ryanair ponúka 2 možnosti nákupu v závislosti od hmotnosti a maximálneho počtu kusov na osobu. Môžete si zakúpiť:

  • 10 kg (1 kus)
  • 20 kg (maximálne 3 kusy)

Cena za batožinu je od 15 eur do 30 eur v závislosti od trasy. Rozmery sú štandardné a súčet všetkých troch strán (výška x dĺžka x hĺbka) by mal byť menší ako 158 cm.

Detské kočíky

Ak cestujete s deťmi, potom bez ohľadu na zakúpené cestovné má každé dieťa nárok na bezplatnú prepravu 2 z nižšie uvedených predmetov:

  • Kočík (skladací alebo neskladací)
  • cestovná postieľka
  • autosedačka
  • autosedačka s podsedákom
  • nosič na chrbát

Na letisku choďte k odbavovacej prepážke, kde dostanete štítok pre váš kočík, a potom ho odovzdajte pri odletovej bráne.

Okrem toho má dieťa mladšie ako 2 roky nárok na malú príručnú batožinu s hmotnosťou 5 kg a rozmermi 45 x 35 x 20 cm.

Športové predmety a zvieratá

Preprava zvierat na palube lietadla spoločnosti Ryanair nie je povolená. Jedinou výnimkou sú asistenčné psy pre nevidiacich.

Prepravovať možno aj športové potreby, ako sú lyže, bicykle, golfové palice alebo hudobné nástroje. Aktuálne poplatky nájdete na stránke ryanair.com/fees.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.