Pegasus Airlines meškajúce a zrušené lety

Pegasus Airlines - Boeing 737

Bol váš let so spoločnosťou Pegasus Airlines zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom môžete mať nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu v závislosti od konkrétnej trasy.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Spoločnosť Pegasus Airlines nemá sídlo v Európskej únii. Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa preto vzťahuje len na lety spoločnosti Pegasus Airlines s nástupom do lietadla v krajine EÚ.

Napríklad let z Viedne do Istanbulu spadá pod toto nariadenie a v prípade meškania/zrušenia letu má nárok na odškodnenie. Na let v opačnom smere sa však nevzťahuje.

Oneskorený let so spoločnosťou Pegaus Airlines

V prípade meškania letu na letisku odletu o 2 hodiny alebo viac vám spoločnosť Pegasus Airlines musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú kompenzáciu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami a len v prípade, že váš let začal v EÚ.

Na finančnú kompenzáciu máte nárok len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Pegasus Airlines. Viac informácií nájdete v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur
nad 3 500 km 3h+ 300 eur
nad 3 500 km 4h+ 600 eur

Zrušený let s Pegasus Airlines

Ak spoločnosť Pegasus Airlines zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú náhradu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností. Podobne aj tu platí pravidlo, že let musí odletieť z EÚ.

Viac informácií nájdete v časti Odškodnenie za zrušenie letu.

Kde požiadať o odškodnenie

Letecká spoločnosť Pegasus Airlines má vyhradenú kontaktnú stránku pre odškodnenie na adrese www.flypgs.com/en/write-to-us/delays.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu tým, že ignorujú a klamú počas celej žiadosti, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.