Neos batožina

Neos Boeing 787-900 v Prahe PRG

Neos Air ponúka štandardne 2 kusy príručnej a zapísanej batožiny podľa ceny zakúpenej letenky.

Príručná batožina

Na každom lete spoločnosti Neos Air máte nárok na dva kusy príručnej batožiny. Tá väčšia je obmedzená hmotnosťou 8 kg a rozmermi nepresahujúcimi spolu 115 cm (napr. 55x40x20 cm).

Okrem toho si môžete na palubu vziať druhú menšiu batožinu, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Zvyčajne sú tieto rozmery približne 40x30x20 cm, ale nie sú prísne stanovené ani kontrolované.

Odbavená batožina

Hmotnosť a počet zapísaných batožín závisí od konkrétnej ceny letenky a destinácie. Najlacnejšia tarifa PROMO štandardne nezahŕňa zapísanú batožinu a je potrebné zakúpiť si tarifu RELAX s jednou zapísanou batožinou. Batožinu si môžete zakúpiť aj počas registrácie online alebo na letisku.

Cena dodatočnej batožiny je 50 eur pri hmotnosti do 15 kg a 75 eur pri hmotnosti do 23 kg.

Za nadváhu batožiny pri prekročení hmotnosti 1 až 10 kg sa účtuje 50 eur. Pri hmotnosti 11 kg a viac je potrebné zaplatiť za druhú batožinu.

Zapísaná batožina pri charterovom lete

Pri letoch s cestovnými kanceláriami (ak je zakúpený zájazd) je zapísaná batožina vždy štandardne zahrnutá v cene. To platí aj pre lety CK Čedok z Prahy, Brna, Ostravy alebo Bratislavy.

V cene je zahrnutý 1 kus bezplatnej batožiny s hmotnosťou 20 kg. Hmotnostný limit sa vzťahuje na každý kus batožiny a nie je možné ho započítať v rámci rodiny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.