Finnair meškajúce a zrušené lety

Finnair

Bol váš let so spoločnosťou Finnair zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety spoločnosti Finnair, pretože má sídlo v Európskej únii.

Oneskorený let so spoločnosťou Finnair

Ak máte na letisku odletu meškanie 2 hodiny alebo viac, spoločnosť Finnair vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Na finančnú kompenzáciu máte nárok len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Finnair. Viac informácií nájdete v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur
nad 3 500 km 3h+ 300 eur
nad 3 500 km 4h+ 600 eur

Zrušený let s Finnair

Ak spoločnosť Finnair zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú náhradu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Viac informácií o tom nájdete v článku Odškodnenie za zrušenie letu.

Kde požiadať o odškodnenie

Spoločnosť Finnair má špeciálny kontaktný formulár pre odškodnenie na adrese www.finnair.com/fi-en/customer-care-and-contact-information.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu ignorovaním a klamaním počas celého procesu podávania žiadosti, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.