Finnair batožina

Finnair

Zistite si povolené rozmery a hmotnosť príručnej a zapísanej batožiny.

Príručná batožina

Finnair sa pridáva k nízkonákladovým leteckým spoločnostiam a zavádza špeciálnu najnižšiu tarifu Economy Superlight, v rámci ktorej máte nárok na prepravu len malej príručnej batožiny.

V rámci tejto tarify si môžete na palubu vziať len príručnú batožinu s rozmermi 40 x 30 x 15 cm. Za príplatok od 15 eur do 30 eur v závislosti od trasy si môžete kúpiť ďalšiu väčšiu príručnú tašku s rozmermi 56 x 45 x 25 cm.

Je lacnejšie kúpiť si najnižšiu tarifu Economy Superlight a potom v treťom kroku rezervácie pridať druhú príručnú batožinu ako zaplatiť drahšiu tarifu Economy Classic, ktorá automaticky zahŕňa obe príručné batožiny.

  • 40 x 30 x 15 cm
  • 56 x 45 x 25 cm

Celková hmotnosť príručnej batožiny by nemala presiahnuť 8 kg, dôležité sú však rozmery.

Zapísaná batožina

Ak letíte na európskych letoch len za najnižšiu tarifu "Economy Superlight", nemáte v cene zahrnutú zapísanú batožinu. Tú si môžete zakúpiť online za ceny od 30 eur do 65 eur.

Zapísaná batožina do 23 kg je už zahrnutá v tarife Economy Classic. Ak plánujete cestovať s 1 zapísanou batožinou a 1 malou príručnou batožinou, je cenovo výhodnejšie kúpiť si najnižšiu tarifu Economy Superlight a zapísanú batožinu pridať až v treťom kroku rezervácie.

Ak však chcete ďalšiu príručnú batožinu, oplatí sa kúpiť si tarifu Economy Classic.

Rozmery podanej batožiny by nemali presiahnuť 90 x 75 x 45 cm, dôležitá je však najmä hmotnosť. Tá musí byť do 23 kg.

Porovnanie taríf

Economy Superlight Economy Classic Economy Flex
malé príručné batožiny
40 x 30 x 15 cm
zadarmo zadarmo Zdarma
klasický príručný kufor
56 x 45 x 25 cm
od 15 eur zadarmo zadarmo
Odbavené
do 23 kg
od 30 eur zadarmo zadarmo
Špecifická rezervácia
sedadlá
od 15 eur od 15 eur zadarmo

Batožina a kočík pre deti

Vo všetkých tarifách môžete pri cestovaní s deťmi do 7 rokov prepravovať kočík a detskú sedačku bezplatne. Kočík môžete preniesť cez bezpečnostnú kontrolu do lietadla, kde ho odovzdáte obsluhe.

Po prílete si môžete kočík opäť vyzdvihnúť priamo v lietadle.

Dieťa mladšie ako 2 roky, ktoré sedí na vašich kolenách, nemá nárok na bezplatnú ďalšiu batožinu.

Pre deti staršie ako 2 roky platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých.

Preprava zvierat

Finnair povoľuje v kabíne lietadla prepravovať domáce zvieratá len do hmotnosti 8 kg a len v uzavretej prepravke. Cena je 60 eur za lety v rámci Európy alebo 120 eur za lety mimo Európy.

Zvieratá v batožinovom priestore sa prepravujú do hmotnosti 75 kg vrátane schránky. Cena je 120 eur pre lety v rámci Európy alebo 600 eur pre lety mimo Európy.

Zvieratá si treba vždy rezervovať vopred. Podrobné informácie nájdete na webovej stránke spoločnosti Finnair.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.