KM Malta Airlines letenky

Air Malta

Letenky si môžete kúpiť v spoločnosti KM Malta Airlines, najmä pri cestách na Maltu. Letecká spoločnosť spolupracuje aj s inými spoločnosťami, najmä so Swiss a Lufthansou.

Hoci sa spoločnosť KM Malta Airlines profiluje skôr ako nízkonákladový dopravca, ponúka aj garantované spojenia na letisku Malta.

Letenky si môžete zakúpiť na stránke kmmaltairlines.com. Keďže spoločnosť KM Malta Airlines lieta na väčšine trás s konkurenčnými leteckými spoločnosťami, odporúčame využiť aj porovnanie predajcov cez skyscanner.com, kde si vždy môžete vybrať kliknutím na webovú stránku leteckej spoločnosti.

Kedy si kúpiť letenky

Najnižšie ceny sú zvyčajne v období 2-4 mes iace pred odletom. Nie je však výnimkou, že spoločnosť KM Malta Airlines ponúka špeciálne ceny aj viac ako 9 mesiacov pred odletom.

Takéto akcie sú výhodné najmä vtedy, ak sa týkajú termínov počas letných prázdnin. Toto je tradične najobľúbenejšie obdobie na cestovanie na Maltu a letenky na poslednú chvíľu môžu byť veľmi drahé.

Ceny leteniek

Spoločnosť KM Malta Airlines má vyššie ceny leteniek v porovnaní s konkurenčnými leteckými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air. Výhodou je však často široká dostupnosť akciových cien na viacero termínov a najmä počas letných prázdnin sa cenové rozdiely s konkurenciou zmenšujú.

Letecké spoločnosti ponúkajú aj viac tarifných balíkov a lacnejšiu odbavenú batožinu.

Bežná cena spiatočných leteniek z Európy na Maltu sa v hlavnej sezóne pohybuje okolo 220 eur.

Tarifné triedy

Letecká spoločnosť KM Malta Airlines ponúka 2 štandardné cestovné triedy - ekonomickú a biznis triedu. Jednotlivé triedy sa potom ďalej rozlišujú do niekoľkých skupín, ktoré sa nazývajú fare families.

Ceny leteniek sú vyššie pri vyšších tarifných triedach.

Rozdiely medzi jednotlivými tarifnými triedami si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie.

Tarify v ekonomickej triede:

Cestovné v biznis triede:

Stojí biznis trieda so spoločnosťou KM Malta za to?

Letecká spoločnosť KM Malta Airlines lieta len na európskych trasách, pričom najdlhší let trvá približne 3,5 hodiny.

Okrem toho lietadlá Airbus A320 nemajú skutočné sedadlá biznis triedy, ale len sedadlá ekonomickej triedy s väčším priestorom na nohy a zaručeným miestom vedľa vás.

Odbavená batožina dokonca nie je zahrnutá vo všetkých tarifách biznis triedy a občerstvenie sa zvyčajne podáva studené.

Vzhľadom na to, že cena je vždy viac ako dvojnásobná oproti ekonomickej triede, osobne si myslíme, že kúpa letenky do biznis triedy v spoločnosti KM Malta Airlines sa neoplatí.

Destinácie

Spoločnosť KM Malta Airlines lieta zo svojho domovského letiska Malta MLA vždy prevažne do európskych destinácií.

Medzi stabilné destinácie v sieti KM Malta Airlines patria:

 • Zürich
 • Miláno
 • Rím
 • Katánia
 • Londýn
 • Paríž
 • Viedeň
 • Praha
 • Madrid
 • Mníchov
 • Brusel
 • a ďalšie miesta v západnej Európe

Route map

Najlepšie zistíte, kam spoločnosť KM Malta Airlines lieta, keď si pozriete nižšie priloženú leteckú mapu alebo priamo na webovej stránke dopravcu kmmaltairlines.com/route-map.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.