KM Malta Airlines meškajúce a zrušené lety

Air Malta

Bol váš let so spoločnosťou KM Malta Airlines zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou KM Malta Airlines.

Oneskorený let so spoločnosťou KM Malta Airlines

Ak máte pri odletovej bráne meškanie 2 hodiny alebo viac, spoločnosť KM Malta Airlines vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Nárok na finančnú náhradu máte len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť KM Malta Airlines. Viac informácií nájdete v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Oneskorenie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur - prihláška online
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur - prihláška online
nad 3 500 km 3h+ 300 eur - prihláška online
nad 3 500 km 4h+ 600 eur - prihláška online

Zrušený let s KM Malta Airlines

Ak spoločnosť KM Malta Airlines zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú kompenzáciu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

Letecká spoločnosť KM Malta Airlines nemá osobitnú kontaktnú stránku na uplatnenie nároku na vrátenie peňazí a kompenzáciu a v prípade nároku musíte použiť bežné kontakty uvedené na webovej stránke leteckej spoločnosti: kmmaltairlines.com/en/customer-support

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu a celú reklamáciu preťahujú ignorovaním a klamstvom, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.