Zakynthos
Letisko Zakynthos

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Zakynthos

Doprava z letiska Zakynthos

Krystof Hajek aktualizované 30. 9. 2023

Ak pricestujete na Zakynthos v rámci zájazdu zakúpeného cez cestovnú kanceláriu, v príletovej hale vás privíta delegát a bezplatný autobus, ktorý vás odvezie priamo do vášho hotela.

Ako sa však dostať z letiska na vlastnú päsť?

Prenajmite si auto

Keďže autobusom sa okrem miest nedostanete nikam a prišli by ste o najlepšie časti ostrova, určite odporúčame prenajať si auto na celý pobyt.

V termináli pôsobí mnoho autopožičovní vrátane veľkých medzinárodných spoločností.

Ceny za týždenný prenájom v hlavnej sezóne začínajú na 330 EUR. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu autopožičovní odporúčame rezerváciu aspoň 2-3 mesiace vopred.

Autobusy KTEL

Na terminál premáva pravidelná autobusová linka z autobusovej stanice v meste Zakynthos, odkiaľ vás ďalšie spoje odvezú do väčších dedín.

Cestovný poriadok nekorešponduje s časmi letov a autobusy premávajú len 4-krát denne mimo sezóny a 6-7-krát denne počas leta.

V nedeľu autobusy nejazdia vôbec.

Podrobné cestovné poriadky nájdete na oficiálnej webovej stránke: ktel-zakynthos.gr/en. Cesta z letiska na autobusovú stanicu Zakynthos trvá 10 minút.

Lístok na 2,20 EUR si môžete zakúpiť v hotovosti u vodiča.

Lacné hotely na Zakynthose

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.