Doprava z letiska Zakynthos

Zakynthos

Ak pricestujete na Zakynthos v rámci zájazdu zakúpeného cez cestovnú kanceláriu, v príletovej hale vás privíta delegát a bezplatný autobus, ktorý vás odvezie priamo do vášho hotela.

Ako sa však dostať z letiska na vlastnú päsť?

Prenajmite si auto

Keďže autobusom sa okrem miest nedostanete nikam a prišli by ste o najlepšie časti ostrova, určite odporúčame prenajať si auto na celý pobyt.

V termináli pôsobí mnoho autopožičovní vrátane veľkých medzinárodných spoločností.

Ceny za týždenný prenájom v hlavnej sezóne sa začínajú na 330 eur. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu autopožičovní odporúčame rezerváciu aspoň 2-3 mesiace vopred.

Autobusy KTEL

Na terminál premáva pravidelná autobusová linka z autobusovej stanice v meste Zakynthos, odkiaľ vás ďalšie spoje odvezú do väčších dedín.

Cestovný poriadok nekorešponduje s časmi letov a autobusy premávajú len 4-krát denne mimo sezóny a 6-7-krát denne počas leta.

V nedeľu autobusy nejazdia vôbec.

Podrobné cestovné poriadky nájdete na oficiálnej webovej stránke: ktel-zakynthos.gr/en. Cesta z letiska na autobusovú stanicu Zakynthos trvá 10 minút.

Lístok za 2,20 eur si môžete kúpiť v hotovosti u vodiča.

Lacné hotely v Zakynthose

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.