Parkovanie na letisku Viedeň

Viedeň

Chystáte sa na odlet autom a hľadáte miesto na parkovanie na letisku Viedeň?

Dlhodobé parkovanie

Ak sa rozhodnete prísť na letisko autom, môžeme využiť oficiálne letiskové parkovisko s online rezerváciou. Štandardné ceny sa pohybujú od 80 eur do 100 eur za týždeň.

Najlacnejšie strážené parkovisko Parktiger sa nachádza v meste Schwechat a je k dispozícii za 5,99 eur na deň (+ použite promo kód PARKTIGER10 pre 10% zľavu). Rezervácia online na Parktiger.at. Na rozdiel od iných (a podstatne drahších) parkovísk neponúka kyvadlovú dopravu k terminálu - stojí 14 eur.

Použite radšej vlak, stanica je od parkoviska vzdialená sotva 100 metrov. Jednosmerný lístok vyjde na 2 eur, vlaky jazdia každých 10 až 20 minút. Prvý vlak v smere na letisko odchádza zo Schwechatu o 4:36 (cez víkendy a sviatky až o 5:06), posledný o 0:06. V opačnom smere z letiska odchádza prvý spoj o 4:42 a posledný o 0:18.

Ďalšími možnosťami z hľadiska ceny v porovnaní s blízkosťou letiska sú súkromné parkoviská. Patrí medzi ne Panda Parken s cenami 59 eur za týždeň (rezervácia na pandaparken.at), Holiday Parking (rezervácia na holidayparking.at) alebo parkovisko Mazur v blízkosti diaľnice, ktoré poskytuje bezplatnú kyvadlovú dopravu k terminálu, s cenami od 70 eur za týždeň. Rezervácia online na Mazur.at.

Prípadne môžete zaparkovať na záchytných parkoviskách P+R vo Viedni v blízkosti staníc metra (Erdberg, Leopoldau). Denné parkovanie stojí 3,60 eur, týždenné parkovanie potom stúpa na 18,30 eur. Najvýhodnejšie parkovisko je Leopoldau, z ktorého premávajú priame vlaky S7 na letisko. Tieto parkoviská sú kryté.

Pri ceste z Bratislavy môžete svoje auto bezplatne zaparkovať na nestráženom parkovisku P+R Wolfsthal hneď za hranicou, odkiaľ od 3:55 premáva priama linka S-Bahn S7 na letisko. Cena lístka je 9,90 €.

Krátkodobé parkovanie

Pri vyzdvihovaní alebo vysadzovaní príbuzných alebo priateľov využite rampu na úrovni odletov, kde môžete bezplatne zastaviť na maximálne 10 minút . Ak sa chcete rozlúčiť na dlhší čas, zaparkujte priamo pred terminálmi na parkovisku K3 za 5 eur na hodinu alebo na parkovisku C vzdialenom asi 10 minút chôdze za 3,90 eur na hodinu. Parkovacie domy 3 (pri termináli 1/1A) a 4 (pri termináli 3) stoja 4,70 eur za hodinu.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.