Doprava z letiska Tuzla

Tuzla

Letisko Tuzla nie je priamo napojené na verejnú dopravu a do centra sa najľahšie dostanete taxíkom alebo prenajatým autom.

Taxi

Cena taxíkov z letiska do centra Tuzly je stanovená na 30 BAM.

Akákoľvek vyššia cena znamená, že sa vás taxikár snaží natiahnuť. Platiť môžete len v hotovosti a taxíkov je na letisku aj po celej Tuzle dostatok.

Požičovňa áut

Dobrou možnosťou, ak chcete preskúmať bosniansku krajinu, je prenajať si auto priamo na letisku, kde sídli niekoľko veľkých medzinárodných požičovní. Ceny za 4-dňový prenájom v Tuzle sa pohybujú okolo 50 eur.

Porovnajte ceny - rezervujte si auto so zľavou

Autobus do Tuzly

Priamo na letisko nejazdí žiadna verejná doprava, ale môžete využiť prímestskú autobusovú dopravu z dediny vzdialenej 800 metrov.

Najbližšia autobusová zastávka sa nachádza v obci Dubrave Gornje asi 20 minút chôdze od terminálu pred poštou (presná poloha na en.mapy.cz).

Prechádza tadiaľto autobusová linka číslo 11, ktorá premáva približne raz za 2 hodiny do centra Tuzly. Prechádza cez mesto od medzimestskej autobusovej stanice po autobusovú stanicu Istok).

Lístok stojí 4,50 BAM u vodiča a platí sa len v hotovosti.

Pri ceste z Tuzly nasadnite na linku číslo 11 smerom na Kalesiju. Cestovný poriadok nájdete na webovej stránke prevádzkovateľa GIPS Tuzla: gipstk.com/11-tuzla-kalesija.

Časy odchodov sú vždy uvedené len z terminálu. Pri ceste z letiska teda hľadajte pravý stĺpec pod názvom "Povratak", odkiaľ cesta do Dúbravy trvá približne 15 - 20 minút. Pri ceste z centra Tuzly hľadajte v ľavom stĺpci časy odchodov zo stanice Istok, odkiaľ cesta do centra Tuzly trvá približne 10-15 minút.

Autobus do Sarajeva

Ak smerujete priamo do Sarajeva, najčastejšie využijete autobusovú linku Centrotrans z centra Tuzly.

Linka do Sarajeva premáva zhruba raz za hodinu až hodinu a pol, cesta trvá viac ako 3 hodiny a lístky stoja 27 bam.

Cestovné poriadky a možnosť zakúpenia lístkov nájdete na webovej stránke spoločnosti: centrotrans.com

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.