Prestup na letisku Tallinn

Tallinn

Letisko Tallinn vybavuje všetky lety v jednom termináli s centrálnou odbavovacou halou pre všetky destinácie.

Patrí medzi menšie a veľmi prehľadné letiská. Od vchodu do terminálu k východu netrvá cesta k lietadlu dlhšie ako 10 minút.

Lacné hotely v blízkosti letiska Tallinn

Jediné bezpečnostné stanovište uprostred odbavovacej haly vás zavedie do jediného tranzitného priestoru.

Odletové brány 1-10 vybavujú lety do krajín schengenského priestoru. Nasleduje pasová kontrola a odletové brány 11-18 pre lety mimo schengenského priestoru.

Prestup medzi letmi

Tallinn nie je významným letiskom s prestupmi, avšak vďaka rozvíjajúcej sa leteckej spoločnosti AirBaltic môžete niekedy pri ceste z Fínska alebo Lotyšska prestúpiť v Tallinne.

Prestup je veľmi dobre organizovaný a počas prestupu nemusíte vôbec opustiť tranzitnú zónu, a to ani v prípade, že si prestup skombinujete sami kúpou 2 samostatných leteniek (ak cestujete len s príručnou batožinou).

Pri letoch medzi krajinami Schengenu sa nevykonáva žiadna bezpečnostná ani pasová kontrola. V tomto prípade je skutočný čas prestupu približne 5 až 10 minút.

Pri prestupe zo schengenského na neschengenský let prechádzate len cez pasovú kontrolu, inak prechádzate aj cez bezpečnostnú kontrolu. Pri týchto kontrolách však nikdy nie sú rady dlhšie ako 10 minút.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.