Doprava z letiska Sydney

Sydney

Najrýchlejšie sa do centra Sydney dostanete vlakom T8 za 19,48 aud. Autobusové linky sú k dispozícii aj za nižšie ceny, napríklad na pláž Coogee.

Prečítajte si nižšie a zistite, kam presne jazdia autobusy, ako zaplatiť za lístok a koľko stojí taxík alebo prenájom auta.

10 najlepších hotelov v Sydney

Vlak T8

Do centra Sydney, na hlavnú stanicu a na Circular Quay sa dostanete mestským vlakom T8. Oficiálne informácie o tomto spoji nájdete na webovej stránke: airportlink.com.au.

Vlak zastavuje na podzemných staniciach pod medzinárodným terminálom 1 a národnými terminálmi 2 a 3 (spoločná stanica pre oba terminály).

Cestovné a cestovné lístky

Najjednoduchší spôsob platby cestovného je vlastnou kartou Visa, Mastercard alebo American Express. Tento spôsob má rovnaké ceny a výhody (napr. denný limit cestovného) ako predtým hojne používaná dopravná karta Opal.

V súčasnosti sa kartu Opal neoplatí zakúpiť, ale stále je to možné. V pokladni si môžete zakúpiť kartu, na ktorú si nahráte ľubovoľnú sumu (minimálne 35 aud), ktorá sa vám bude postupne účtovať.

Cena lístkov na letisko je vyššia ako ceny za cestovanie na iné stanice. Za vysadenie/vyzdvihnutie na letiskových staniciach sa účtuje príplatok.

Cena sa mení v závislosti od dennej doby. Nasledujúce časy pracovného dňa sa počítajú ako Peak Hours: 6:30-10:00 a 15:00-19:00. Víkendy a štátne sviatky sa počítajú ako mimopracovné počas celého dňa.

Peak Hours Off Peak
Zelené námestie 14,78 aud 13,58 aud
Central 20,68 aud 19,48 aud
Circuar Quay, múzeum, radnica,
Martin Place, St. James, Milsons Point
21,65 aud 20,15 aud

Aktuálne ceny nájdete na stránke Sydney Transport Finder: transportnsw.info.

Cestovný poriadok a trasa

Vlak T8 premáva do centra mesta, ale aj opačným smerom z letiska na západné predmestie. Venujte preto pozornosť značeniu a správnemu nástupišťu.

 • Frekvencia - 7 až 15 minút
 • Čas jazdy - 21 minút na Circular Quay; 13 minút na hlavnú stanicu (z vnútroštátneho terminálu o 2 minúty menej).
 • Posledný vlak z medzinárodného terminálu - 23:57 (0:57 v noci z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu, 23:42 v noci z nedele na pondelok)
 • Prvý vlak z hlavnej stanice - 4:20 (4:55 cez víkendy)
 • Vyhľadávanie spojov: transportnsw.info

Hotely na železničných staniciach

Pohodlne si rezervujte hotel priamo pri železničnej stanici T8, aby ste po príchode nemuseli hľadať ubytovanie.

Autobusy

Na letisko premávajú aj dve autobusové linky. Zastávky sú pred terminálmi 1 a 3 zreteľne označené písmenom "B" na modrom pozadí.

Cestu autobusom môžete zaplatiť aj vlastnou bezkontaktnou kartou (alebo prostredníctvom karty Opal Card). Karta sa prikladá k čítačke pri nastupovaní a vystupovaní. Aj v autobuse platí časové rozlišovanie cestovného (v špičke a mimo špičky), podrobnosti nájdete vyššie v popise vlaku.

 • Linka 350 - premáva len z terminálu 3 priamo na východ do Maroubra Beach, Coogee a končí na stanici metra Bondi Junction, kde môžete prestúpiť na autobus 333 smerom na Bondi Beach.
  • Cena mimo špičky - 2,90 aud
  • Cena v špičke - 4,15 aud
  • Frekvencia - 6 až 10 minút
  • Čas jazdy na pláž Coogee - 65 minút
  • Prevádzková doba - od 4:15 do 12:47 hod.
  • Rozvrh: transportnsw.info/routes/350
 • Linka 420 - autobus zastavuje pred terminálmi 1 aj 3 a premáva do miest, ako je železničná stanica Mascot (kde je cestovanie do centra lacnejšie ako z letiska) alebo do štvrtí v západnom Sydney.
  • Cena mimo špičky - 2,24 aud až 2,90 aud
  • Cena v špičke - 3,20 aud až 4,15 aud v závislosti od vzdialenosti
  • Frekvencia - 15 minút (20 až 40 minút počas víkendov)
  • Prevádzkový čas - od 4:55 do 23:44
  • Cestovný poriadok: transportnsw.info/routes/420

Nočný autobus

Nočné spoje zabezpečuje autobusová linka N20 z centra mesta (stanice Radnica a Hlavná stanica). Zo stanice Town Hall odchádzajú autobusy každú hodinu od 1:00 do 4:00 a z letiska do centra mesta každú hodinu od 0:25 do 4:25. Pozrite si aktuálny cestovný poriadok a mapu zastávok: transportnsw.info/routes/n20.

Linka zastavuje len pri medzinárodnom termináli 1. Cestovné z centra mesta je 2,90 aud.

TIP! Do centra mesta lacnejšie...

Ak nechcete platiť vysokú cenu lístka na vlak, pri ktorom platíte len príplatok za použitie letiskovej stanice, do centra mesta sa môžete dostať výrazne lacnejšie s 1 prestupom.

Z oboch terminálov sa odvezte autobusom 420 na konečnú zastávku Mascot, kde prestúpite na vlak T8 smerom do centra. Z/do stanice Mascot sa však neplatí letiskový príplatok.

 • Celková cena Off-Peak - 5,04 aud
 • Celková cena Peak-Hours - 7,20 aud
 • Celkový čas cesty - približne 40 minút

Mapa verejnej dopravy

Pozrite si prehľadnú mapu vlakových a autobusových liniek obsluhujúcich letisko Sydney Kingsford Smith.

Taxi, Uber

Ak sa chcete najpohodlnejšie dostať priamo do hotela, využite množstvo taxíkov alebo veľmi populárnu mobilnú aplikáciu Uber, ktorá v Sydney funguje výborne.

Uber má zvyčajne nižšie ceny ako tradičné taxíky, ale cena sa pohybuje v rámci jednotiek dolárov.

Keďže vnútroštátne terminály 2/3 sú bližšie k centru, cena je nižšia ako z medzinárodného terminálu 1. Ceny sa vypočítavajú kombináciou vzdialenosti a času cesty, takže v čase špičky, keď sú väčšie rady, je cena vyššia.

Orientačné ceny sú nasledovné:

 • Circular Quay (Opera) – 60 aud z terminálu 1 alebo 52 aud z terminálov 2/3
 • Bondi Beach – 55 aud z terminálu 1 alebo 47 aud z terminálov 2/3

Prenájom auta

Ak sa chystáte priamo z letiska mimo Sydney na výlet po Austrálii, požičajte si auto priamo v termináli, kde sa nachádza mnoho pobočiek autopožičovní známych aj miestnych značiek.

Ceny týždenného prenájmu sa začínajú na cenách od 280 aud.

Porovnajte ceny - rezervujte si auto

Autopožičovne majú svoje pulty v garážach priamo oproti všetkým terminálom.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.