Letisko SBH

Letisko svätého Bartolomeja Gustafa III

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Svätý Bartolomej

Letisko svätého Bartolomeja Gustafa III v kocke

David Eiselt aktualizované 20. 2. 2024

Letisko na karibskom ostrove Svätý Bartolomej je medzi milovníkmi letectva jedným z najznámejších na svete. Terminál sa nachádza v dedinke Saint-Jean asi 2 km od hlavného mesta Gustavia.

Krátku vzletovú a pristávaciu dráhu lemuje z jednej strany more s krásnou plážou a z druhej strany strmý kopec s kruhovým objazdom pre autá. Pristátie na miestnom letisku je skutočne veľkolepé.

Vďaka tomu, že piloti musia absolvovať špeciálny výcvik, je cesta lietadlom do Svätého Bartolomeja bezpečná a nehody sa tu stávajú len zriedka.

Rezervujte si pobyt na ostrove Svätého Bartolomeja

Winair je najvyťaženejšou leteckou spoločnosťou na letisko SXM na ostrove Svätý Martin, odkiaľ lieta do USA, Paríža a Amsterdamu. Spoločnosť Tradewind Airlines prevádzkuje aj značný počet letov zo San Juab v Portoriku.

Pri plánovaní cesty lietadlom je dobré počítať s časovou rezervou. Vzhľadom na náročný terén v okolí pristávacej dráhy sa na letisko dá lietať len za dobrého počasia a len počas dňa.

Preto si na stránke stbarthferry.com skontrolujte aj časy plavby trajektov.

Flag of Guadeloupe
SBH
Kód IATA
? °C
Aktuálne počasie
14:30
Miestny čas

Získajte ďalšie tipy na cestovanie z letiska Svätý Bartolomej

Či už prilietate na letisko Svätý Bartolomej alebo z neho odlietate, pozrite si naše praktické tipy a odporúčania:

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.