Doprava z letiska Split

Split

Letisko sa nachádza v Kaštele, približne 26 km od centra Splitu a 5,5 km od historického mesta Trogir.

Autobus do Splitu

Do centra Splitu sa z letiska dostanete dvoma rôznymi autobusovými spoločnosťami.

Dopravca Čas cesty Frekvencia Cena lístka
Linka 37 (Promet Split) 55 minút 10-20 minút 1,50 eur (cez aplikáciu)
3 eur (nákup u vodiča)
Pleso Prijevoz 35 minút 50-70 minút 8 eur

Pleso Prijevoz

Autobusy Pleso Prijevoz sú najrýchlejšou formou verejnej dopravy. V centre Splitu autobus zastavuje len na hlavnej diaľkovej autobusovej stanici v blízkosti železničnej stanice a trajektového prístavu (poloha na google.com/maps). Autobus po ceste nikde inde nezastavuje, takže priemerný čas cesty je len 30-40 minút.

Spojenie však nie je veľmi časté a aj v letnej sezóne premáva v priemere 1 autobus za hodinu, zriedkavo dva.

Cestovný poriadok je vždy zverejnený približne 14 dní vopred a zvyčajne pokrýva väčšinu letov. Posledné autobusy Pleso Prijevoz z letiska do centra však odchádzajú okolo 23:10, takže nenadväzujú na neskoré nočné prílety.

Cena lístka je 8 eur, platí sa len v hotovosti u vodiča autobusu.

Zastávka letiskového autobusu sa nachádza asi 20 metrov od východu z terminálu, sledujte značky "Shuttle Bus".

Autobusová linka MHD č. 37

Autobusová linka 37 spoločnosti Promet Split poskytuje najlacnejšiu dopravu do Splitu.

Linka premáva približne od 4:00 do 12:00, počas dňa jazdí raz za 10 minút, skoro ráno a neskoro večer raz za 30 minút.

  • Presný cestovný poriadok nájdete na promet-split.hr/airport-line (odchody z terminálov - autobus z Trogiru do Splitu príde na letisko približne po 10 minútach)

Lístok stojí 3 eurá a dá sa kúpiť len u vodiča v hotovosti. Cestou na letisko si môžete lístok kúpiť aj v novinových stánkoch Tisak.

Lacnejšie - za 1,50 eur - si môžete kúpiť lístok prostredníctvom mobilnej aplikácie Promet Split.

Autobusová zastávka na letisku sa nachádza asi 100 metrov od terminálu na hlavnej ceste (pod stromami). Autobusová zastávka do centra Splitu sa nachádza na opačnej strane cesty (autobusy jazdia smerom doľava pri pohľade od budovy letiska).

V centre Splitu autobus končí na hlavnej autobusovej stanici Sukoisan pre mestské linky (umiestnenie na google.com/maps) asi 500 metrov severne od historického centra Splitu a Diokleciánovho paláca.

Linka 37 zastavuje na všetkých zastávkach po ceste a celkový čas cesty je 50-60 minút v závislosti od premávky.

Autobus do Trogiru

Linka 37 premáva nielen z centra Splitu na letisko, ale pokračuje aj do centra historického mesta Trogir. Cesta z letiska trvá len približne 10-15 minút a autobus má počas dňa intervaly 20 minút (ráno a večer približne 30 minút).

Cestovný poriadok nájdete na webovej stránke verejnej dopravy promet-split.hr, ale sú tam uvedené len časy odchodov z terminálov, nie z letiska.

Lístky do Trogiru zakúpené u vodiča alebo v novinových stánkoch stoja 2,50 eur, prostredníctvom mobilnej aplikácie Promet Split len 1,25 eur.

Zastávka autobusov do Trogiru sa nachádza asi 100 metrov od terminálu na hlavnej ceste. Autobusová zastávka do Trogiru je na blízkej strane cesty (autobusy idú smerom doprava pri pohľade od budovy letiska).

Požičovňa áut

Veľký komplex s mnohými značkami požičovní áut nájdete asi 100 metrov od terminálu cez nadchod pre chodcov.

Prenájom auta je výhodný pri spoznávaní chorvátskeho pobrežia a menších, menej obývaných pláží, ktoré nie sú obsluhované rušnými autobusovými spojmi.

Taxi

Oficiálne stanovište taxíkov sa nachádza naľavo pred budovou letiska. Jazda taxíkom sa riadi výlučne taxametrom, a ak vám niekto ponúkne jazdu bez zapnutého taxametra, pravdepodobne zaplatíte viac.

Ceny taxíkov sú veľmi vysoké a pri ceste do centra Splitu zaplatíte približne 45 eur , zatiaľ čo do neďalekého Trogiru približne 25 eur.

Alternatívne taxislužby, najmä Uber, ponúkajú výrazne nižšie ceny. Cesta do centra Splitu z letiska (v závislosti od dopravnej špičky) stojí od 22 eur do 35 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.