Skiathos
Národné letisko ostrova Skiathos

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Skiathos

Doprava z letiska Skiathos

Krystof Hajek aktualizované 10. 11. 2023

Letisko Skiathos sa nachádza 2,5 km od centra mesta Skiathos, a ak máte len malý batoh, do prístavu sa ľahko dostanete pešo.

Prenájom auta alebo skútra

Najpohodlnejšou možnosťou je však požičať si auto priamo na letiskovom termináli, kde majú všetky autopožičovne pult. Cestovanie autom alebo skútrom po Skiathose je prakticky jedinou možnosťou, ak chcete navštíviť vzdialenejšie pláže alebo vnútrozemie ostrova.

Týždenné ceny prenájmu sa pohybujú od 250 EUR mimo sezóny až po 350 EUR v hlavnej sezóne.

V požičovni George Rent a Car priamo na letisku si môžete prenajať aj skúter. Ceny za najslabšie motorky s objemom 50 cm3 sa pohybujú v rozmedzí 12 EUR a . 18 EUR za deň pri 7-dňovom prenájme.

Autobus

Naľavo od letiskovej haly zastavuje aj miestna autobusová linka do neďalekého Skiathosu. Jazdí však len dvakrát denne, v lete sa operatívne pridávajú ďalšie spoje.

Aktuálny cestovný poriadok nájdete na oficiálnej webovej stránke: skiathostransports.gr/en. Cena lístkov 3 EUR a je možné ich zakúpiť len v hotovosti u vodiča.

Taxi

V príletovej hale v hlavnej sezóne vždy čakajú taxíky, ktoré sú povinné používať taxameter. Cena do centra mesta Skiathos sa pohybuje medzi 7 EUR a 10 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.