Doprava z letiska Skiathos

Skiathos

Letisko Skiathos sa nachádza 2,5 km od centra mesta Skiathos, a ak máte len malý batoh, do prístavu sa ľahko dostanete pešo.

Prenájom auta alebo skútra

Najpohodlnejšou možnosťou je však požičať si auto priamo na letiskovom termináli, kde majú všetky autopožičovne pult. Cestovanie autom alebo skútrom po Skiathose je prakticky jedinou možnosťou, ak chcete navštíviť vzdialenejšie pláže alebo vnútrozemie ostrova.

Týždenné ceny prenájmu sa pohybujú od 250 eur mimo sezóny do 350 eur v hlavnej sezóne.

V požičovni George Rent a Car priamo na letisku si môžete prenajať aj skúter. Ceny za najslabšie motorky s objemom 50 cm3 sa pohybujú od 12 eur do 18 eur za deň pri 7-dňovom prenájme.

Autobus

Naľavo od letiskovej haly zastavuje aj miestna autobusová linka do neďalekého Skiathosu. Jazdí však len dvakrát denne, v lete sa operatívne pridávajú ďalšie spoje.

Aktuálny cestovný poriadok nájdete na oficiálnej webovej stránke: skiathostransports.gr/en. Lístky stoja 3 eurá a dajú sa kúpiť len v hotovosti u vodiča.

Taxi

V príletovej hale v hlavnej sezóne vždy čakajú taxíky, ktoré sú povinné používať taxameter. Cena do centra Skiathosu sa pohybuje od 7 eur do 10 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.