Doprava z letiska Santorini

Santorini

Ako sa dostať z letiska do strediska a je lepšie cestovať autom alebo autobusom?

Prenájom auta

Ak chcete spoznať Santorini v plnej miere a vydať sa do odľahlých dedín alebo na odľahlé pláže, najlepšou voľbou je prenájom auta. Všetky požičovne áut pôsobiace na Santorini sa nachádzajú v príletovej hale terminálu a môžete si ich porovnať a rezervovať priamo na webovej stránke booking.com.

Podrobnosti o cenách, doprave na ostrove alebo dopravných predpisoch nájdete v našom sprievodcovi po Santorini.

Rezervácia auta - Letisko Santorini

Autobusy KTEL

Autobusy KTEL premávajú zhruba raz za hodinu do najväčšieho mesta Fira, kde môžete prestúpiť na ďalšie linky po celom ostrove.

Lístok stojí 2,20 eur a predáva ho vodič, cestou z mesta Fira si ho kúpite pri okienku na zastávke. Cesta z letiska do mesta Fira trvá 20 minút a cestovné poriadky nájdete na webovej stránke ktel-santorini.gr.

Taxi, hotelová kyvadlová doprava

Snažte sa vyhnúť taxíkom, ceny pre cudzincov sú vyššie ako pre miestnych (cca 2,60 eur za kilometer) a jediné využitie taxíka je na ceste na/z letiska, ak nemôžete čakať.

Oveľa výhodnejšie je však dohodnúť si transfer s ubytovacím zariadením, často to hotely alebo apartmány ponúkajú dokonca zadarmo, najmä do Kamari alebo Fira.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.