Santorini
Národné letisko Santorini Thira

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Santorini

Doprava z letiska Santorini

Krystof Hajek aktualizované 9. 10. 2023

Ako sa dostať z letiska do strediska a je lepšie cestovať autom alebo autobusom?

Prenájom auta

Ak chcete spoznať Santorini v plnej miere a vydať sa do odľahlých dedín alebo na odľahlé pláže, najlepšou voľbou je prenájom auta. Všetky požičovne áut pôsobiace na Santorini sa nachádzajú v príletovej hale terminálu a môžete si ich porovnať a rezervovať priamo na webovej stránke rentalcars.com.

Podrobnosti o cenách, doprave na ostrove alebo dopravných predpisoch nájdete v našom sprievodcovi po Santorini.

Rezervovať auto - letisko Santorini

Autobusy KTEL

Autobusy KTEL premávajú zhruba raz za hodinu do najväčšieho mesta Fira, kde môžete prestúpiť na ďalšie linky po celom ostrove.

Cena cestovného lístka 2,20 EUR a predáva ho vodič, cestou z mesta Fira si lístok kúpite pri okienku na autobusovej zastávke. Cesta z letiska do mesta Fira trvá 20 minút a cestovné poriadky nájdete na webovej stránke ktel-santorini.gr.

Taxi, hotelová kyvadlová doprava

Snažte sa vyhnúť taxíkom, ceny pre cudzincov sú vyššie ako pre miestnych (cca. 2,60 EUR za kilometer) a jediné využitie taxíka je na ceste na/z letiska, ak nemôžete čakať.

Oveľa výhodnejšie je však dohodnúť si transfer s ubytovacím zariadením, často to hotely alebo apartmány ponúkajú dokonca zadarmo, najmä do Kamari alebo Fira.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.