Prestup na letisku Šanghaj

Šanghaj

Na letisku sú dva terminály. Budovy letiska sú veľké, ale veľmi prehľadné a organizácia bezpečnostných a imigračných kontrol je dobrá.

Obe budovy sú od seba vzdialené len 10 minút chôdze a spája ich tunel pre peších alebo bezplatný kyvadlový autobus. Chôdza je však rýchlejšia, a to aj pri cestovaní s veľkou batožinou.

Rezervujte si hotel v blízkosti letiska PVG

Ktorý terminál?

Terminály sú rozlíšené podľa leteckých spoločností a na rozdiel od minulosti sú všetky lety jednej leteckej spoločnosti vždy len na jednom termináli.

  • Terminál 1 - Air France, China Airlines, China Eastern Airlines, China United Airlines, Delta, Japan Airlines, Jin Air, KLM, Korean Air, Qantas, Shanghai Airlines, SriLankan Airlines, Virgin Atlantic
  • Terminál 2 - 9Air, Aeorflot, Air China, Air Asia, Air Canada, Air Macau, Air New Zealand, All Nippon Airways, American Airlines, Austrian, Batik Air, Beijing Capital Airlines, British Airways, Cambodia Angkor Air, Cathay Pacific, Cebu Pacific, Chengdu Airlines,China Express Air, China Southern Airlines, Chongqing Airlines, Dalian Airlines, Donghai Airlines, Eastar Jet, Egyptair, Emirates, Ethiopian, Etihad Airways, Eva Air, Finnair, Fuzhou Airlines, Garuda, Gulf Air, Hainan Air, Hebei Airlines, Himalaya Airlines, Hong Kong Airlines, Jetstar, Jiangxi Air, Juneyao Air, Kunming Airlines, Loong Air, Lucky Air, Lufthansa, Mahan Air, Malaysia Airlines, Malindo Air, Peach, Qanot Sharq, Qatar Airways, Royal Brunei Airlines, S7 Airlines, SAS, Shandong Airlines, Shenzhen Airlines, Sichuan Airlines, Singapore Airlines, Sky Angkor Airlines, Spring Airlines, Suparna Airlines, Swiss, Thai Airways, Thai Lion Air, Tiajnin Airlines, Turkish Airlines, Uni Air, United, Urumqi Air, VietJetAir, Vietnam Airlines, West Air, Xiamen Airlines

Prestup medzi letmi

Aké postupy vás čakajú pri prestupe na letisku Pudong?

Pri prestupe nemeňte terminál

Prestupy v rámci terminálu sú bezproblémové a nemusíte sa zdržiavať mimo tranzitného priestoru.

Aké kontroly absolvujem pri prestupe?

Ani pri prestupe z medzinárodného na vnútroštátny let nemusíte úplne vyjsť von, ale po prechode cez imigračný úrad prejdete špeciálnym koridorom cez bezpečnostnú kontrolu do priestoru odletovej brány.

  • Medzinárodný let -> medzinárodný let: bezpečnostná kontrola
  • Medzinárodný -> vnútroštátny: imigračná a bezpečnostná kontrola
  • Vnútroštátny -> medzinárodný: imigračná a bezpečnostná kontrola
  • Vnútroštátne -> vnútroštátne: bez bezpečnostnej kontroly, z lietadla vystúpite priamo do priestoru odletovej brány

Musím opustiť tranzitnú zónu?

Ak máte batožinu až do cieľovej destinácie alebo cestujete len s príručnou batožinou, nemusíte opustiť tranzitnú zónu.

Musím si vyzdvihnúť batožinu?

Ak sú oba lety rezervované v rámci tej istej rezervácie a do prestupu zostáva menej ako 24 hodín, nemusíte si vyzdvihnúť batožinu, a to ani pri prestupe z medzinárodného letu na vnútroštátny.

Potrebujem do Číny víza?

Pri medzinárodnom prestupe si nemusíte vybavovať víza do Číny.

Prestup medzi terminálmi

Pri prestupe z terminálu 1 do terminálu 2 musíte vždy vyjsť z budovy a do 10 minút prejsť krátkou chodbou do druhej budovy.

Môžete použiť aj bezplatný tranzitný autobus, ale trvá to dlhšie ako pešia prechádzka.

Medzi terminálmi na strane letiska nemôžete prestúpiť.

Bezvízový vstup pri prestupe do 144 hodín

Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú aj dlhé niekoľkodňové prestupy.

Letisko Šanghaj-Pudong je zahrnuté do programu bezvízového styku na maximálne 144 hodín.

Po prílete, pred prechodom cez imigračný úrad, vyhľadajte špeciálnu prepážku, kde sa tieto bezvízové vstupy vybavujú.

Upozorňujeme, že ak prekročíte hranicu 24 hodín, úradník môže odmietnuť vydať povolenie na bezvízový vstup, a preto budete musieť stráviť určitý čas v tranzitnej zóne.

Pri presunoch nad 24 hodín sa bezvízové povolenia na vstup vydávajú vždy bez problémov. Musíte však predložiť letenku z Číny a rezerváciu ubytovania.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.