Doprava z letiska Rimini

Rimini

Letiskový terminál je vzdialený 6 km od centra Rimini a 5 km od Riccione.

Autobus do Rimini

V blízkosti letiska premávajú dve autobusové linky.

Trasa 9

Autobusová linka verejnej dopravy č . 9 zastavuje priamo pred terminálom a premáva cez autobusovú stanicu a historické centrum na hlavnú stanicu Rimini a ďalej na západ mesta. Intervaly medzi spojmi sú od pondelka do soboty 15 minút a v nedeľu a počas sviatkov približne 30 minút.

Prestupný lístok na 75 minút je k dispozícii za 1,50 eur, 24-hodinový lístok pre 2 zóny (t. j. vrátane všetkých okolitých stredísk) za 4,50 eur. Celodenný lístok na 1 zónu neplatí v Rimini, ale v ostatných mestách, kde pôsobí autobusová spoločnosť Start Romagna.

  • Čas cesty na stanicu: 25 minút
  • Cena: 1,50 eur / 4,50 eur na 24 hodín
  • Frekvencia: 15 minút (v nedeľu a skoro ráno až 30 minút)
  • Prvý spoj zo stanice: 5:55 (pondelok-sobota), 6:35 (nedeľa a sviatky)
  • Posledný spoj z letiska: 23:17 (celý týždeň)

Lístok si môžete kúpiť v automate na zastávke pred budovou letiska (platba kartou alebo mincami) alebo prostredníctvom mobilných aplikácií Drop Ticket (dostupná na Google Play / App Store) alebo myCicero (dostupná na Google Play / App Store). Lístky predáva aj vodič, ale lístok je drahší a na 1 zónu stojí 2 eurá. Podrobné informácie o autobusoch v meste nájdete v našom sprievodcovi po Rimini.

Pri výstupe z tranzitnej zóny sa neriaďte značkami "Exit", ale odbočte doprava a vyjdite na úrovni odbavovacieho pultu priamo na autobusovú zastávku.

Lístky je možné zakúpiť aj kartou vo vozidle, ale v súčasnosti funguje len platba kartami vydanými v Taliansku.

Autobusová zastávka na hlavnej stanici sa nachádza priamo oproti budove oproti stánku s lístkami do San Marína a vedľa Burger Kingu.

Linka 9 má niekoľko rôznych variantov trasy, ale líšia sa len tým, že jazdia po iných uliciach mimo centra mesta a turistická doprava na letisko nie je ovplyvnená. Všetky varianty sú viac-menej rovnako dlhé. Niekedy teda môžete na prednom pútači autobusu vidieť aj linky 9A, 9T, 9M alebo 9S. Všetky spoje však premávajú z letiska do centra a naopak.

Trasa Metromare

Špeciálna autobusová linka Metromare premávajúca medzi Rimini a Riccione má tiež zastávku s názvom "Miramare Aeroporto", ale v skutočnosti je od terminálu vzdialená 1 100 metrov a pešia trasa je veľmi nepohodlná (na veľkej časti trasy nie je chodník).

Túto možnosť na presun na letisko neodporúčame.

Požičovňa áut

Ak plánujete z Rimini vyraziť do hôr a dedín, kde je málo verejnej dopravy, požičajte si auto na letisku. Priamo na letisku je niekoľko miestnych požičovní áut, pričom ceny za prenájom na 1 deň začínajú na 40 eur.

Porovnajte si ceny všetkých spoločností a rovno si rezervujte auto, napríklad prostredníctvom stránky rentalcars.com.

Porovnajte si ceny autopožičovní

Taxi

Všetky taxíky v Rimini používajú pri jazde taxameter. Cesta do centra mesta bude stáť približne 15 eur, k moru 20 až 25 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.