Doprava z letiska Rím Ciampino

Koloseum

Z letiska Ciampino do centra máte tri možnosti verejnej dopravy do centra Ríma.

Lacné hotely v Rím

Expresné autobusy na Termini

Najpohodlnejšie sú priame expresné autobusy na hlavnú stanicu "Termini", ktoré po ceste nikde inde nezastavujú.

Na výber je niekoľko dopravcov, z ktorých najväčší je Terravision, ďalšími sú Flixbus (predáva lístky na autobusovú kyvadlovú dopravu SIT) a Rome Airport Bus. Všetky spoločnosti premávajú na rovnakej trase.

Najlacnejšie jednosmerné lístky za 6 eur predávajú spoločnosti Terravision a Sit Bus, zatiaľ čo najlacnejšie spiatočné lístky za 9,90 eur si môžete kúpiť od spoločnosti Rome Airport Bus. Ďalší dvaja dopravcovia majú spiatočný lístok za 11 eur.

  • Čas cesty na Termini Roma: 45 minút
  • Frekvencia: 20-60 minút
  • Cestovné: od 6 eur jednosmerne / 9,90 eur spiatočne
  • Kúpiť lístok - terravision.com
Posledné autobusy z letiska 21:30
Terravision
22:15
Flixbus
22:30
Terravision

23:30
Autobus na letisko Rím

23:30
Flixbus
Prvé autobusy na letisko 4:15
Autobus na letisko Rím
4:30
Flixbus
4:40
Terravision
5:30
Flixbus
6:20
Autobus na letisko Rím

Autobusy verejnej dopravy

Najlacnejší spôsob, ako sa dostať do centra, je využiť autobusové linky 520 a 720 k najbližším staniciam metra.

Na letisku odchádzajú z nástupišťa 7 pred terminálom.

  • Autobus 720 na stanicu metra B Laurentina - premáva každých 20 až 30 minút od 5:30 do 23:30 vrátane víkendov.
  • Autobus 520 na stanicu metra A Cinnecitá + Subaugusta - premáva každých 15 až 30 minút od 5:30 do 23:30 vrátane víkendov

Celkový čas cesty z letiska Ciampino do centra Ríma bude približne 75 minút, kombinácia autobus 520 + metro A je rýchlejšia.

Prestupný lístok na 100 minút stojí 1,50 eur. Tento lístok pokryje celú cestu z letiska do centra mesta.

Môžete využiť aj jednodňový lístok za 7 eur, dvojdňový lístok za 12,50 eur alebo trojdňový lístok za 18 eur. Lístky si môžete kúpiť v informačnom stánku v príletovej hale.

Podrobné informácie o cestovaní po meste nájdete v našom sprievodcovi po Ríme.

Autobus + vlak

Alternatívou, a často najrýchlejšou, je kombinácia autobusu AirLink na stanicu Ciampino a vlaku na hlavnú rímsku stanicu Termini.

Lístok za 2,70 eur si môžete kúpiť na webovej stránke spoločnosti Trenitalia, kde získate aj presný cestovný poriadok, od vodiča autobusu alebo cestou z centra v samoobslužných pokladniach na stanici. Nezamieňajte si letiská - v Ríme sú dve, väčšie Fiumicino a Ciampino.

Autobusy z Cimapina vždy nadväzujú na vlak a počas dňa premávajú každých 15 minút (cez víkendy je interval približne 45 minút) a presný cestovný poriadok si môžete pozrieť na webovej stránke: trenitalia.com/ciampino-airlink. Cesta trvá celkovo 35 až 45 minút.

Taxi

Bežné taxíky a aplikácie ako Bolt a Uber stoja za cestu do centra Ríma približne rovnakú cenu. 40 eur.

Dostupnosť taxíkov je bezproblémová vo všetkých denných aj nočných hodinách.

Prenájom auta

Hoci sa auto na cestu do centra Ríma rozhodne neodporúča, ak sa chcete z letiska Ciampino vydať priamo na vidiek alebo na pláže regiónu Lazio, auto je skvelou voľbou.

Priamo v termináli sa nachádza množstvo miestnych aj veľkých medzinárodných požičovní. Ceny za týždenný prenájom v letnej sezóne sa začínajú na 160 eur.

Na letisko Fiumicino

Priame spojenie zabezpečuje len medzimestská autobusová doprava Gaspari s nepravidelnými intervalmi (približne raz za hodinu alebo dve). Cestovný poriadok nie je nikde zverejnený, ale na informačnej stanici vám povedia časy odchodov. Cena za jazdu je 10 eur a platí sa vodičovi.

Jediný iný spôsob je s prestupom na hlavnej stanici (Termini). Celková cesta trvá minimálne 120 minút. Na prestup medzi jednotlivými spojmi si vyhraďte minimálne 4 hodiny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.