Doprava z letiska Pula

Istria

Terminál sa nachádza približne 8 km od centra mesta a je dostupný autom aj autobusom.

Požičovňa áut

Napriek svojej malej veľkosti je letisko Pula domovom mnohých autopožičovní vrátane veľkých medzinárodných značiek. Ak chcete čo najlepšie spoznať Istrijský polostrov, odporúčame vám prenajať si auto priamo na letisku Pula.

Autobus do Puly

Priamo k terminálu premáva len špeciálny autobus prevádzkovaný letiskom. Cestovný poriadok je stanovený na každý deň zvlášť približne 10 dní vopred a zodpovedá letovej prevádzke.

Presný cestovný poriadok a aktuálne ceny lístkov nájdete na webovej stránke letiska.

Lístok stojí 6 eur a platí sa u vodiča kartou alebo v hotovosti. Autobus končí na hlavnej autobusovej stanici v Pule, kde môžete prestúpiť na mestské a medzimestské linky, viac informácií nájdete v kapitolách Doprava v Pule a Cesta do Puly.

Na autobusovej stanici autobus zastavuje na nástupišti 16, zatiaľ čo na letisku zastavuje priamo pred príletovou halou.

Cesta z letiska na autobusovú stanicu v centre Puly trvá 10-12 minút v závislosti od premávky.

Autobusové linky prímestskej hromadnej dopravy 23 a 23a už na letisku nezastavujú. Autobusová zastávka sa nachádza asi 700 metrov pešo od terminálu (pozri mapu trasy) a autobus tadiaľto prechádza 3-5-krát denne, ale v nedeľu nepremáva vôbec. Cestovné poriadky s časmi odchodov len z terminálov nájdete na webovej stránke pulskej verejnej dopravy: pulapromet.hr/vozni-red. Lístky platené u vodiča stoja 2 eurá.

Taxi

Taxíky do centra Puly stoja približne 16 eur. Po prílete na letisko môže byť niekedy ťažké nájsť taxík, ale po všetkých pravidelných príletoch nasleduje letiskový autobus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.