Doprava z letiska Porto

Porto

Na letisko Port Airport sa dostanete metrom, autobusom aj prenajatým autom. Podrobné informácie o cestovaní po meste nájdete v našom sprievodcovi po Porte.

Vyhľadávanie hotelov v Porto

Tramvaj (metro)

Z Porta premáva na letisko priama linka metra "E " alebo pomerne rýchle električky. Spája letisko s centrom mesta, vlakovou a autobusovou stanicou, ako aj s hlavným futbalovým štadiónom. Metro premáva každých 20-30 minút a do centra mesta sa dostanete za pol hodiny.

Cestovné poriadky a mapy metra v Porte nájdete na oficiálnej webovej stránke: en.metrodoporto.pt

Lístok na 75 minút stojí 2,15 EUR. Na cestu cez 4 zóny si musíte vybrať lístok Z4, predtým si musíte v automate kúpiť kartu Andante za 0,60 eur, ktorú môžete použiť na ľubovoľný nákup ďalších lístkov.

Žiaľ, na jednu kartu Andante je však možné nahrať len rovnaký typ lístka ako prvýkrát. Nie je napríklad možné kúpiť si jednorazovú kartu za 2 eur a na druhý deň si v meste dobiť 24-hodinový lístok.

Celodenný lístok s názvom Andante Tour 1 stojí 7 eur. Lístok je platný pre 4 zóny počas 24 hodín od jeho označenia a možno ho použiť v metre, autobusoch a vlakoch v celom Porte a v susednom meste Vila Nova de Gaia.

Ak budete cestovať len po Porte a priľahlom meste Vila Nova de Gaia a nepôjdete do prístavu v Matosinhos, oplatí sa kúpiť jeden lístok z letiska za 2,15 eur (+0,60 eur za kartu) a potom v meste lístok Andante 24 Z2 za 4,20 eur (+0,60 eur za kartu).

Lístky si môžete zakúpiť v automate na stanici metra, kde môžete platiť mincami, hotovosťou a kreditnou kartou.

 • Čas cesty do Trindade: 33 minút.
 • Cena: 2,15 eur za 75 minút (prestupný lístok)
 • Frekvencia: 17 minút
 • Posledné metro z letiska - 0:42 hod.
 • Prvé metro z Trindade - 5:58

Autobusy

Autobusy smerujúce do centra mesta zastavujú aj na letisku. Obe hlavné trasy končia na zastávke Cordaria priamo v historickom centre Lisabonu.

 • Linka 601 - do centra jazdí cez štvrť Leça da Palmeira raz za 35 minút
  • Čas jazdy: 36 minút.
  • Prvý spoj z Cordaria - 6:00
  • Posledný spoj z letiska - 1:10
 • Linka 602 - ide priamo do centra, ale s väčším počtom zastávok po ceste ako 601, frekvencia je 40 minút (len každý druhý spoj na letisko)
  • Čas jazdy: 50 minút
  • Prvý spoj z Cordaria - 6:05
  • Posledný spoj z letiska - 20:45

Cena lístka pre zóny Z4 je rovnaká ako pre metro: 2,15 eur + 0,60 eur za kartu.

Linka 604 premáva len do severnej časti Porta a nie je použiteľná na cestovanie do centra.

Informácie o autobusoch v Porte nájdete na oficiálnej webovej stránke: stcp.pt/en

Nočná doprava

V noci premáva každých 60 minút z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M. Odchody z centra sú vždy v hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letisko trvá podľa cestovného poriadku 28 minút, cestovné je rovnaké ako na denných autobusových linkách.

Požičovňa áut

Porto je obľúbenou destináciou na cestovanie nielen po meste, ale aj po známej vinárskej oblasti Douro Valley a celom severnom Portugalsku. Pri týchto cestách bude najpohodlnejšia možnosť prenájmu auta priamo na letisku, kde sídli väčšina veľkých nadnárodných spoločností a menších miestnych požičovní.

Všetky požičovne áut si môžete prehľadne porovnať napríklad prostredníctvom webovej stránky Rentalcars.com, kde si môžete auto aj priamo rezervovať. Ceny sa pohybujú od 30 eur do 50 eur za deň.

Taxi

Taxíky na letisko Porto sa merajú a cena do centra mesta je približne 25 eur.

Výrazne lacnejšie vás do centra mesta dostanú aplikácie ako Uber alebo Bolt už od 15 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.