Sao Miguel, Azory
Letisko Ponta Delgada Joao Paulo II

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Ponta Delgada

Doprava z letiska Ponta Delgada

Krystof Hajek aktualizované 8. 10. 2023

Najlepšou formou dopravy z letiska je prenajať si auto priamo v termináli. Na letisko nejazdí žiadna pravidelná verejná doprava.

Požičovňa áut

Keďže plnohodnotné cestovanie po ostrove São Miguel je možné len autom, odporúčame prenajať si auto priamo po prílete na letisku, kde sa nachádzajú všetky požičovne áut pôsobiace na ostrove. Predajné pulty všetkých autopožičovní nájdete v príletovom termináli, ale nezabudnite si auto rezervovať v dostatočnom predstihu, najlepšie 1 - 2 mesiace vopred.

Niektoré autopožičovne majú obmedzenú kapacitu a ak budete čakať do poslednej chvíle alebo dokonca na mieste, môže sa stať, že vám zostanú len najdrahšie autá.

Príklady priemerných cien:

  • 7-dňový zimný prenájom (rezervujte aspoň mesiac vopred): malé auto od 120 EUR
  • 7-dňový prenájom v lete (rezervujte aspoň 6 mesiacov vopred): malé auto od 250 EUR

Autobusová doprava po ostrove Sao Miguel nie je veľmi častá a najlepším spôsobom cestovania po ostrove je určite prenájom auta.

Taxi

Jediným relevantným spôsobom dopravy mimo prenájmu auta je taxík. Minibusy ANC (pozri nižšie) nemajú žiadnu výhodu oproti taxíkom a autobusy tu nejazdia. Pred terminálom vždy čaká množstvo taxíkov a ceny sa riadia výlučne podľa taxametra, ktorý je vždy zapnutý. Zo strany taxikárov nedochádza k žiadnej nečestnosti.

Cena do centra Ponta Delgada je 10 EUR.

Autobus

Priamo k terminálu nejazdí klasická verejná doprava. Dopravu zabezpečuje súkromná spoločnosť ANC AeroBus s malými minibusmi, ktoré premávajú na letisko denne medzi 8:00 a 0:00. Jednosmerný lístok stojí 8 EUR, spiatočný 14 EUR.

Po prílete nájdete v príletovej hale kanceláriu ANC AeroBus, kde si v ideálnom prípade môžete dohodnúť aj transfer späť na letisko v presne stanovenom čase. ANC AeroBus v súčasnosti nepremáva podľa presného cestovného poriadku, ale len na základe predchádzajúcej rezervácie. Kontakty nájdete len na facebookovom profile ANC.

Vzhľadom na ceny taxíkov sa tento spôsob dopravy príliš neoplatí.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.