Podgorica
Letisko Podgorica

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Podgorica

Doprava z letiska Podgorica

Krystof Hajek aktualizované 5. 11. 2023

Najpohodlnejšia doprava z letiska je taxíkom alebo prenajatým autom. Priamo na letiskový terminál verejná doprava nejazdí.

Požičovňa áut

Vydajte sa na výlet po horách alebo čiernohorských letoviskách a vychutnajte si krásnu prírodu tejto malej balkánskej krajiny.

V príletovej hale pôsobí niekoľko veľkých medzinárodných autopožičovní. Ceny za týždenný prenájom v letnej sezóne sa začínajú na sumách od 230 EUR.

Taxi

V Podgorici nepôsobia mobilné aplikácie ako Uber, Lyft alebo Bolt, ale pred príletovou halou čaká množstvo pravidelných taxíkov v každú dennú aj nočnú hodinu.

Platí sa vždy v hotovosti a zvyčajne sa nepoužíva taxameter. Ceny do hlavných čiernohorských destinácií sú paušálne.

  • Podgorica - 12 EUR
  • Cetinje - 30 EUR
  • Bar - 30 EUR
  • Budva - 45 EUR
  • Kotor - 55 EUR
  • Skadar - 50 EUR

Najlepšie hotely - Podgorica

Vlak

Približne 1,2 km od terminálu sa pri jedinej prístupovej ceste na letisko nachádza železničná stanica "Aerodrom". Pozrite si mapu pešej trasy od terminálu k železničnej stanici: sk.mapy.cz.

Stanica sa nachádza na hlavnej čiernohorskej trati z hlavného mesta Podgorica do prístavu Bar. Zastavujú tu všetky regionálne vlaky.

Vlaky premávajú približne 10-krát denne v nepravidelných intervaloch 70-180 minút. Cestovný poriadok a aktuálne ceny lístkov nájdete na oficiálnej webovej stránke Čiernohorských železníc: zcg-prevoz.me.

Časy odchodov sú približné a meškania dlhšie ako 20 minút sú veľmi časté.

  • Podgorica - 1,20 EUR
  • Sutomore - 1,60 EUR
  • Bar - 2 EUR

Autobus verejnej dopravy

Mestské autobusy premávajú len po hlavnej ceste M2 a najbližšia autobusová zastávka "Cijevna" sa nachádza 2,5 km od letiska (mapa trasy: sk.mapy.cz).

Lístok na 1 EUR kúpite v hotovosti u vodiča.

Autobusové linky 22, 23, 24, 27 a 28 premávajú na hlavnú autobusovú stanicu "Trg Golootočkih žrtava" priemerne raz za 10-15 minút. Mapu liniek si môžete pozrieť na webovej stránke: klikbus.me.

Presné cestovné poriadky nie sú k dispozícii na žiadnej webovej stránke ani na autobusovej zastávke. Prvé autobusy z Podgorice odchádzajú okolo 4:50 hod. Posledné autobusy zo zastávky "Cijevna" do centra odchádzajú okolo 22:45.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.